خانه / سیاسی / آخرین تحولات کوبانی/ تداوم جنگ خیابانی و کشته شدن ۱۲ مدافع کُرد

آخرین تحولات کوبانی/ تداوم جنگ خیابانی و کشته شدن ۱۲ مدافع کُرد

واحدهای دفاع از خلق از تپه ی سوق الجیشی مشتنور عقب نشینی کرده اند و این نقطه به دست نیروهای داعش اقتاده و جنگ به خیابان ها و محلات کشیده شده است

به گزارش خبرگزاری کردپرس؛ حملات وسیع داعش به منظور تسخیر شهر کردنشین کوبانی همچنان ادامه دارد. کردپرس به منظور کسب آخرین اطلاعات از تحولات میدانی کوبانی با دو تن از روزنامه نگاران کُرد سوری گفتگو کرده و از دیگر منابع محلی نیز، آخرین اطلاعات مربوط به درگیری ها و تحولات چند ساعت اخیر را کسب کرد.
عقب نشینی مدافعین کُرد از تپه ی مشتنور
 
زارا مستو روزنامه نگار کُرد اعلام کرد که مدافعین کُرد سوری موسوم به واحدهای دفاع از خلق (YPG) ناچار شده اند از تپه ی مشتنور عقب نشینی کنند و در حال حاضر این نقطه ی استراتژیک در دست داعشی ها است.
جنگ خیابانی
زارا مستو همچنین در مورد پیشروی نیروهای داعش گفت:«داعشی ها در شرق و جنوب پیشروی کرده اند و در درگیری های خیابانی امروز، ۱۲ تن از مدافعین کُرد جان خود را از دست دادند اما شمار کشته های داعش بیش از پنجاه نفر است».
تخلیه ی آخرین منازل شهر
منابع محلی کوبانی در گفتگو با خبرنگار کردپرس به این موضوع اشاره کردند که صبح امروز واحدهای دفاع از خلق در تمام محله های شهر دست به جستجو زده و از خانواده های معدودی که هنوز در کوبانی مانده بودند، خواسته اند در کمتر از یک ساعت شهر را ترک کنند و همه ی این خانواده ها که شمار آنان بیش از هفتصد نفر بوده، به سوی ترکیه رفته اند.
دستگیری ۲۰۲ شهروند کوبانی در ترکیه
مصطفی بالی از روزنامه نگاران کُرد سوری در گفتگو با کردپرس اعلام کرد:«من هم اکنون از داخل بازداشتگاه سوروج در استان شانلی اورفای ترکیه با شما صحبت می کنم و من به زحمت توانستم تلفن همراه خود را پنهان کنم. متاسفانه امروز، من و ۲۰۱ نفر دیگر را در حال ورود به ترکیه دستگیر کردند. پلیس و نیروهای امنیتی ترکیه به ما مشکوک شده و تصور می کنند همه ی ما عضو پ.ک.ک هستیم. ما هم اکنون در چند بازداشتگاه کوچک به سر می بریم و تکلیف ما روشن نیست».
زارا مستو در خصوص این موضوع گفت:«مصطفی و دیگر دوستان ما را جلو چشم ما بازداشت کردند. در میان بازداشت شدگان چندین زن و دختر جوان هم هستند و مقامات نظامی و امنیتی اصرار می کنند که این افراد عضو پ.ک.ک هستند اما این درست نیست و فردی مانند مصطفی از مدت ها پیش به روزنامه نگاری و عکاسی مشغول بوده و هست».
شمار نفرات مدافعین کُرد
زارا مستو اعلام کرد که شمار مدافعین کُرد بین یک هزار تا یک هزار و پانصد نفر است و این در حالی است که بیش از دو هزار نفر از نیروهای داعش وارد کوبانی شده اند. هم اکنون مدافعین کُرد در محلات شهر نیروهای خود را سازماندهی کرده اند و تلاش می کنند نیروهای داعش اجازه ی پیشروی به ندهند.
بمباران حومه ی کوبانی
در همین حال منابع محلی اعلام کردند که هواپیماهای ائتلاف ضدداعش امروز چندین بار حومه ی کوبانی را بمباران کرده اند و معاون نسخت وزیر تشکیلات خودگردان کوبانی اعلام کرده که این بمباران ها ضرباتی جدی به داعشی ها زده و یک تانک و یک خودرو زرهی هامر را از بین برده و منجر به کشته شدن ده ها تن از افراد داعش دشه است.
گزارش و ترجمه: محمدعلی دستمالی
 
 
کد مطلب: ۷۱۲۴۵  |  تاريخ: ۱۳۹۳/۷/۱۵  |  ساعت: ۲۱ : ۵۲

شناسه خبر : 17519

این خبر رو هم ببینید

افشاگری فعال اماراتی: مخالفت با عادی سازی روابط در امارات ۱۰ سال حبس و جریمه سنگین دارد

یک فعال اماراتی فاش کرد طرفداران عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی در کشور امارات …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 − 1 =