خانه / سیاسی / آزادسازی ۶۰ درصد شنگال از اشغال داعش

آزادسازی ۶۰ درصد شنگال از اشغال داعش

مسئول اطلاع رسانی نیروهای مدافع شنگال از تداوم درگیری ها در این شهر و آزادسازی ۶۰ درصد از شنگال از اشغال دولت اسلامی عراق و شام(داعش) خبر داد.

راشد داود مسئول اطلاع رسانی نیروهای مدافع شنگال در گفتگو با خبرنگار کردپرس اعلام کرد: جنگ و درگیری در شنگال میان نیروهای کُرد و عناصر داعش از روز شنبه(۲۹آذرماه/ ۲۰ دسامبر) همچنان تداوم دارد و در چند روز اخیر درگیری ها تبدیل به جنگ خیابانی شده است.
وی گفت: نیروهای پیشمرگ اقلیم کردستان، مدافع شنگال و پ.ک.ک تاکنون توانسته اند ۶۰ درصد از شنگال را از اشغال داعش خارج سازند، شمال و غرب این شهر به طور کامل آزاد شده، اما جنوب و روستای باعاج و چندین روستای دیگر  هنوز در کنترل ستیزه جویان است.
راشد داود تأکید کرد: نیروهای پیشمرگ به همراه دیگر نیروهای کُرد به طور مستمر در حال پیشروی هستند و ضربات مهلکی به داعش وارد می آورند.
وی گفت: راه های مواصلاتی شنگال – تلعفر و  شنگال – باعاش، برای داعش بسیار حیاتی و استراتژیک هستند و در صورت کنترل این دو شاهراه اصلی، این گروه در هم شکسته و از میان می رود.
روز شنبه ۲۰ دسامبر ۲۰۱۴ نیروهای پیشمرگ، پ.ک.ک، نیروهای مدافع شنگال به همراه نیروهای مدافع کُرد سوری با پشتیبانی ائتلاف جهانی به رهبری آمریکا وارد شنگال شدند و هنوز هم درگیری در این منطقه ادامه دارد و به طور کامل به کنترل کُردها درنیامده است.

شناسه خبر : 16781

این خبر رو هم ببینید

استاندار کردستان: لزوم نوسازی در مدیریت کردستان/مسئولان به سمت عملگرایی بروند

استاندار کردستان با تأکید بر نوسازی در مجموعه مدیریت استان گفت: نباید شایسته گزینی فدای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + 6 =