خانه / جریانات تکفیری / آزادی «حی الزهراء»/تلاش مذبوحانه داعش برای فریب مردان

آزادی «حی الزهراء»/تلاش مذبوحانه داعش برای فریب مردان

آزادی منطقه «حی الزهراء» در کرانه چپ شهر موصل و تلاش مذبوحانه داعش برای ترغیب مردان به جنگ از طریق وعده «حورالعین» از جمله اخبار و تحولات عملیات آزادسازی موصل است.

یک منبع امنیتی در استان نینوا روز چهارشنبه از آزادی «حی الزهراء» واقع در کرانه چپ شهر موصل خبر داد.
این منبع اعلام کرد که نیروهای مبارزه با تروریسم توانستند منطقه «حی الزهراء» در کرانه چپ موصل واقع در شرق نینوا را آزاد کنند.
این منبع که خواست نامش فاش نشود، افزود که نیروهای مبارزه با تروریسم به منظور حفظ سلامت غیرنظامیان عملیات خود را به تاخیر انداخته اند اما گروه تروریستی داعش از اهالی به عنوان سپر انسانی استفاده می کند.
از سوی دیگر یک منبع محلی در استان نینوا اعلام کرد که داعش به دلیل شرایط جنگی تعداد مواقیت نماز را کاهش داده و آنها را تجمیع کرده است. این منبع محلی اظهار داشت که داعش با وعده «حور العین» مردان حاضر در موصل را تشویق می کند تا در کنار عناصر خود سلاح به دست گرفته و بجنگند.
وی گفت: داعش از طریق دیوان موسوم به دیوان مساجد و امور دینی فتوای کاهش مواقیت نماز و تجمیع آن به دلیل شرایط جنگی را صادر کرده است.
این منبع که خواست نامش فاش نشود، افزود: عناصر داعش مردان موصل را در مساجد و اماکن عمومی با وعده «حورالعین» برای پیوستن به نبرد ترغیب می کنند.
لازم به ذکر است که نیروهای مشترک عراق به عملیات آزادسازی موصل از سیطره گروه تروریستی داعش ادامه می دهند. این عملیات پس از آن آغاز شد که حیدر العبادی نخست وزیر عراق بامداد ۲۶ مهرماه گذشته رسما آغاز عملیات آزادسازی موصل را اعلام کرد.
شناسهٔ خبر: ۳۸۲۰۴۶۴ – پنجشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۵ – ۰۶:۱۹

شناسه خبر : 2693

این خبر رو هم ببینید

گفتاری درباره اسلام و فتنه تکفیر علیرضا سبحانی

یک پژوهشگر حوزه علمیه قم، با بیان اینکه تکفیری‌ها بر پیکره اسلام ضربه وارد می‌کنند، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 3 =