خانه / سیاسی / آزادی دختر سوئدی عضو جهاد نکاح + عکس

آزادی دختر سوئدی عضو جهاد نکاح + عکس

نیروهای ویژه اقلیم کردستان عراق موفق شدند در یک عملیات شهروند سوئدی عضو جهاد نکاح داعش را آزاد نمایند

نیروهای ویژه اقلیم کردستان موفق شدند مرلین استفانی نورلند دختر ۱۶ ساله که از سال گذشته به گروه تروریستی داعش پیوسته بود را پس از درخواست رسمی سوئد در منطقه ای نزدیک موصل آزاد کنند. این دختر سال گذشته از طریق آشنایی با یک تروریست تکفیری جذب داعش شده بود و به این گروه پیوسته بود

این دختر نوجوان سوئدی بعد از آزادی از دست تروریست های داعش در شمال عراق، در مصاحبه با یک شبکه تلویزیونی کُرد زبان گفت: سال ۲۰۱۴ توسط یک عضو داعش در سوئد فریب خوردم.
وی به شبکه تلویزیونی کردستان ۲۴ گفت که در ابتدا رابطه اش با این فرد خوب بوده، اما وی پس از مدتی به تماشای ویدیوهای داعش و سخن گفتن و ابراز علاقه به داعش پرداخته و بعد گفته است که می خواهد به داعش ملحق شود.
این دختر سوئدی تاکید کرده که به همراه آن پسر هوادار داعش، اواخر ماه مه سال ۲۰۱۵ عازم یکی از شهرهای مرزی ترکیه شده و از آنجا به سوریه سفر کرده اند؛ سپس داعشی ها آنها را از سوریه به شهر موصل عراق منتقل کرده اند.
وی افزود: در موصل زندگی با داعشی ها بسیار دشوار و طاقت‌فرسا بوده است و به محض این که تلفنی در آنجا یافتم، با مادرم تماس گرفتم و گفتم که می خواهم به سوئد برگردم.
این دختر سوئدی، ۱۷ فوریه سال جاری توسط نیروهای کُرد عراق از دست تروریست های داعش آزاد شد و همچنان در کردستان عراق به سر می برد.
به اذعان دستگاه های اطلاعاتی متعدد، تاکنون صدها زن و مرد غربی، کشور خود را برای پیوستن به گروهک تروریستی داعش در عراق و سوریه ترک کرده اند.
کد خبر: ۹۰۱۷۱لینک گروه تلگرام پایگاه خبرگزاری کردنور

شناسه خبر : 14033

این خبر رو هم ببینید

علمای اهل سنت کردستان: انقلاب اسلامی احیاگر ارزش‌های دین و نویدبخش تحقق تمدن اسلامی است

علمای اهل سنت کردستان معتقدند؛ انقلاب اسلامی احیاگر ارزش‌های اسلام و نویدبخش تحقق تمدن بزرگ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده + 1 =