خانه / جریانات تکفیری / آزادی مناطق جدید در الرمادی/هلاکت ۱۵ تروریست داعش

آزادی مناطق جدید در الرمادی/هلاکت ۱۵ تروریست داعش

عملیات نیروهای عراقی در الرمادی منجر به آزاد سازی مناطق جدیدی در این منطقه شد و ۱۵ تروریست داعش نیز به هلاکت رسیدند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شبکه سومریه، «صباح کرحوت» رئیس شورای استان الانبار از آزادی کامل منطقه «الصوفیه» و نصب پرچم عراق در این منطقه خبر داد. در پی این عملیات ۳۵ شهروند عراقی از این منطقه تخلیه شدند.
صباح کرحوت گفت: نیروهای امنیتی مبارزه با تروریسم و پلیس الانبار موفق شدند منطقه الصوفیه را به صورت کامل آزاد کرده و پرچم عراق را بر بالای یکی از ساختمان ها نصب نمایند. گروه داعش در این عملیات تلفات مادی و انسانی سنگینی را متحمل شد و نیروهای امنیتی توانستند ۳۵ شهروند عراقی را که اکثر آنها زنان و کودکان بودند از این منطقه تخلیه و به اردوگاه های ویژه آوارگان در فلوجه و الحبانیه منتقل کنند.
وی افزود: نیروهای امنیتی در حال حاضر به صورت کامل بر این منطقه کنترل دارند و تیم های متخصص بمب ها و بسته های انفجاری را که در منازل، معابر و ساختمان های این منطقه کار گذاشته شده اند خنثی می کنند.
در همین حال یک منبع نظامی بلندپایه روز جمعه از آزادی منطقه البوخلیفه و البومحل در شرق الرمادی مرکز استان الانبار از دست تروریست های داعش خبر داد. در این عملیات ۱۵ نفر از عناصر تروریستی داعش به هلاکت رسیدند.
«مجید الفتلاوی» فرمانده تیپ هشتم ارتش عراق گفت: نیروهای عراقی توانستند روز جمعه دو منطقه البوخلیفه و البومحل در شرق الرمادی را به صورت کامل آزاد کنند. در آزادسازی این مناطق ۱۵ عنصر تروریستی داعش از جمله ۳ تروریست انتحاری که کمربندهای انفجاری بر تن داشتند به هلاکت رسیده و سه خودروی مجهز به سلاح منهدم گردید.
وی همچنین از انهدام یک خودروی نظامی هامر که تروریستی انتحاری هدایت آن را برعهده داشت خبر داد. الفتلاوی پیش از این نیز از آزادی منطقه البوغانم در شرق الرمادی و هلاکت ۹ تروریست داعش و فرار عده ای دیگر از آنها خبر داده بود.
گفتنی است نیروهای عملیات الانبار و گروه های مردمی عشایر عملیات نظامی گسترده ای را برای آزادی مناطق واقع در شمال و شمال شرقی الرمادی به اجرا گذاشته اند.

شناسهٔ خبر: ۳۰۲۵۴۱۲ – جمعه ۲۵ دی ۱۳۹۴ – ۲۲:۲۲لینک گروه تلگرام پایگاه خبرگزاری کردنور

شناسه خبر : 3599

این خبر رو هم ببینید

دستگیری یکی از سرکردگان داعش در حومه رقه

نیروهای دموکراتیک سوریه یکی از فرماندهان داعش را در حومه رقه دستگیر کردند. به گزارش …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + هفده =