خانه / سیاسی / آزمایش موشکی آمریکا و اسرائیل برای مقابله با ایران شکست خورد !!!

آزمایش موشکی آمریکا و اسرائیل برای مقابله با ایران شکست خورد !!!

وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که آزمایش موشکی مشترک آمریکا و رژیم صهیونیستی برای مقابله با موشک های بالستیک ایران با شکست همراه شد.

به گزارش تسنیم به نقل از پایگاه خبری اسرائیلی “عاروتص شوع”،‌ “ایگور کوناشنکوف” سخنگوی وزارت دفاع روسیه روز سه شنبه اعلام کرد که آزمایش مشترک آمریکا و اسرائیل بر روی سامانه دفاع موشکی “آرو ۲” که باهدف مقابله با حملات موشکی احتمالی ایران بوده، با شکست مواجه شد.
بر اساس گفته کوناشنکوف،‌ موشکی که قرار بود با سامانه دفاع موشکی آرو سرنگون شود در فاصله ۳۰۰ کیلومتری از تل‌آویو و در دریای مدیترانه سقوط کرد. پیشتر روز سه‌شنبه یک منبع اسرائیلی به عاروتص شوع گفته بود که این آزمایش که در دریا انجام شده تا حدودی موفقیت آمیز بوده است. این آزمایش به صورت مشترک توسط وزارت جنگ رژیم صهیونیستی و آژانس دفاع موشکی آمریکا انجام شد.
وزارت جنگ رژیم صهیونیستی طی بیانیه ای اعلام کرد: موشک آرو ۲ شلیک شد و بر اساس برنامه از پیش تعیین شده عمل کرد و نتایج توسط مهندسان در حال تحلیل است. بر اساس گفته سخنگوی وزارت دفاع روسیه، موشک “آنکور” موشک هدفی بود که از دریای مدیترانه شلیک شده و موشک آرو ۲ با هدف رهگیری و نابودی آن شلیک شد اما موشک آنکور بدون هیچ صدمه ای به مسیر خود ادامه داده و در دریا فرود آمد.
یک مقام امنیتی اسرائیلی گفت که هنوز نمی توان نتیجه نهایی آزمایش را مشخص کرد. چندین روز برای تحلیل روند نیاز است.
سامانه دفاع موشکی آرو با هدف رهگیری و نابودی موشک‌های بالستیک طراحی شده است. موشک آرو ۲ که اسرائیل روز سه شنبه اقدام به آزمایش آن کرد با هدف رهگیری و نابودی موشک در اتمسفر بوده اما موشک آرو ۳ که در حال تکمیل است با هدف نابودی موشک در ارتفاع بالاتر و بیرون از اتمسفر زمین است.

شناسه خبر : 17825

این خبر رو هم ببینید

پایان سرمایه گذاری سیاسی “اسرائیل” در اقلیم کردستان عراق

“هرگز به ذهن رهبران سیاسی کرد و به ویژه بارزانی ها نمی رسید روزی فرا …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − 6 =