خانه / قرآنی / آزمون سراسری قرآن و عترت در کردستان برگزار می شود

آزمون سراسری قرآن و عترت در کردستان برگزار می شود

ثبت نام این آزمون سراسری قرآن و عترت تا ۲۵ مرداد ادامه خواهد داشت و این آزمون در دو حوزه قرآن و عترت برگزار می شود

معاون قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان، از برگزاری آزمون سراسری قرآن و عترت در ۱۵ رشته در این استان خبر داد.
به گزارش خبرنگار ما از سنندج، کامل گلباغی، معاون قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان، اظهار داشت: ثبت نام این آزمون سراسری قرآن و عترت تا ۲۵ مرداد ادامه خواهد داشت و این آزمون در دو حوزه قرآن و عترت برگزار می شود.
وی با اشاره به دستور العمل های این آزمون، اظهار داشت: هر آنچه که در دستورالعمل این آزمون مطرح شده، باید مورد توجه تمام موسسات قرآنی در استان قرار گیرد و تمهیدات لازم را برای بهتر برگزارشدن آزمون انجام دهیم.
وی افزود: این آزمون در رشته های ترجمه، مفاهیم، حفظ و تدبر در قرآن کریم، حفظ جز اول، سه جز، پنج جز،۱۰ جز، ۱۵ جز، ۲۰ جز و کل قرآن و جز ۳۰، ترجمه و مفاهیم نهج البلاغه، در روز جمعه چهارم مهر همزمان با سراسر کشور در استان کردستان نیز برگزار می شود.
گلباغی در پایان خاطرنشان کرد: برای این آزمون جوایز و امتیارت ویژه ای از جمله کمک هزینه حج عمره برای نفرات اول هر رشته، اعطای کمک هزینه سفر عتبات عالیات و کمک هزینه اعزام به مشهد مقدس در نظر گرفته شده است.
گفتنی است در استان کردستان ۱۶ موسسه قرآنی فعالیت می کنند و در رشته های مختلف به مخاطبین ارائه خدمت می کنند.
 

شناسه خبر : 10125

این خبر رو هم ببینید

درخشش حافظ کردستانی در مسابقات سراسری قرآن

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کردستان از درخشش طاهره نائبی موحد، حافظ کردستانی به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 + 17 =