خانه / فرهنگی / آغاز به کار نخستین سایت اطلاع‌رسانی مذهب شافعی در ایران  

آغاز به کار نخستین سایت اطلاع‌رسانی مذهب شافعی در ایران  

پایگاه اطلاع‌رسانی شافعی‌نیوز ظهر امروز و با حضور نماینده ولی فقیه در استان کردستان فعالیت رسمی خود را آغاز کرد.
 

مراسم رونمایی از پایگاه اطلاع‌رسانی شافعی‌نیوز نخستین سایت اطلاع‌رسانی مذهب شافعی در ایران ظهر امروز در مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور و با حضور نماینده ولی فقیه در استان و جمعی از علما و روحانیون برجسته اهل‌سنت کشور برگزار شد.
 
حجت‌الاسلام سیدمحمد حسینی شاهرودی در این مراسم اظهار کرد: از سال ۹۰ مراحل مقدماتی راه‌اندازی این سایت اطلاع‌رسانی آغاز شد و خوشبختانه امروز با تلاش نیروهای مستعد استان شاهد رونمایی رسمی از این پایگاه اطلاع رسانی جهانی هستیم.
وی افزود: در حال حاضر بیش از ۳۵۰ میلیون از مسلمانان جهان پیرو فقه امام شافعی(رض) هستند و شناسانده مبانی فقهی این فقه به دیگر مسلمانان جهان امری مهم به شمار می‌آید.
نماینده ولی فقیه در استان کردستان تصریح کرد: جریان وهابیت فقه شافعی را مانعی در برابر خود دانسته و با تمام توان تبلیغاتی و رسانه‌ای خویش به مبارزه با مبانی فقه شافعی می‌پردازد.
حجت‌الاسلام شاهرودی افزود: امیدواریم این سایت اطلاع‌رسانی بستری باشد برای بازتاب نظرات، پژوهش‌ها و مبانی علمی نخبگان فقه امام شافعی(رض) در سراسر جهان و بتواند تمامی فعالیت‌های پیروان این فقه اسلامی را در منطقه غرب کشور به صورت ویژه پوشش دهد.
رئیس مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور در بخشی دیگر از سخنان خود اظهار کرد: این پایگاه اطلاع‌رسانی به چهار زبان کردی، فارسی، عربی و انگلیسی بارگذاری خواهد شد و فضایی را برای دسترسی به ایده‌ها و نظرات بزرگان و نخبگان فقه امام شافعی(رض) فراهم خواهد کرد.
محمدحسین دریاباری مدیر سایت شافعی‌نیوز نیز در سخنان اظهار کرد: این پایگاه اطلاع‌رسانی با مشارکت اصحاب رسانه و پژوهشگران واحد پژوهش مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور راه‌اندازی شده و هم‌اکنون دارای ۳۰ پست است.
وی در پایان افزود: شافعی‌نیوز مکانی جهانی برای ابراز عقیده و نظرات علمی، تحلیلی و پژوهشی در خصوص فقه امام شافعی(رض) بوده و آماده دریافت مطالب و آثار از سطح جهان به زبان‌های کردی، فارسی، عربی و انگلیسی هستیم.

شناسه خبر : 4659

این خبر رو هم ببینید

سروده‌های شعرای کُرد، مصداق ارادت اهل سنت به امام مهربانی‌ها

 هنر و ادبیات از عرصه‌های عمده ظهور و تجلی اعتقادات و باورهای دینی، مذهبی و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 − سه =