خانه / سیاسی / آغاز شمارش معکوس برای آزادی عراق با آزادی سنجار و زمار، حلقه محاصره موصل و تکریت تنگ تر شد

آغاز شمارش معکوس برای آزادی عراق با آزادی سنجار و زمار، حلقه محاصره موصل و تکریت تنگ تر شد

با تنگ تر شدن حلقه محاصره “موصل” و “تکریت” و آزاد سازی شهرهای “سنجار” ، “فرودگاه تلعفر” و ده ها روستای منطقه “زمار” ، شمارش معکوس برای پاکسازی عراق از تروریست های داعش آغاز شده است

زمان انتشار خبر: دوشنبه ۱ دی ۱۳۹۳ – ۰۸:۳۹
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، با آغاز عملیات ارتش امنیتی گسترده ارتش عراق برای آزادسازی استان صلاح الدین از دست تروریست های داعش از صبح دیروز شمارش معکوس برای پاکسازی عراق از تروریست های ” داعش ” آغاز شده است.
 
آغاز شمارش معکوس برای آزادی عراق
بر اساس اعلام منابع امنیتی عراق در استان انبار در ۲۴ ساعت گذشته در درگیری نیروهای امنیتی عراق و عشایر منطقه با تروریست های داعش در مناطق البغدادی، صقلاویه فلوجه و نیز  الدجیل و اطراف بیجی در استان صلاح الدین بیش از ۷۰ تروریست به هلاکت رسیدند .
همچنین در موصل نیروهای امنیتی عراق موفق شدند، فرودگاه شهر تلعفر در غرب موصل را آزاد کنند. با آزادسازی این فرودگاه، نیروهای تازه نفس ارتش عراق می توانند از این پس به طور گسترده ای در مناطق شمالی موصل حضور یابند و مقدمات حمله به شهر موصل را فراهم کنند.
 
آغاز شمارش معکوس برای آزادی عراق
شبکه تلویزیونی العالم هم اعلام کرد : پس از عملیات هلی برد ارتش عراق و پیاده سازی نیروهای ارتش عراق در شهر تلعفر فرماندهان داعش در حال فرار از شهر موصل هستند.
همزمان خبر می رسد نیروهای ارتش عراق با تسلط بر گذرگاه مرزی ربیعه در غرب استان نینوا ، که برای داعش یک معبر راهبردی تلقی می شد ، عملا ارتباط این گروه تروریستی با دو استان حسکه و الرقه سوریه را قطع کرده اند . همزمان نخست‌ وزیر عراق که به کویت سفر کرده اعلام کرد که عراق در آستانه آزاد سازی همه اراضی آن قرار دارد.
 
نخست‌ وزیر عراق اعلام کرد عراق در آستانه آزاد سازی همه اراضی آن قرار دارد
 
“حیدر العبادی ” با بیان اینکه ” بغداد ” به پیشرفت چشمگیری در مبارزه به داعش رسیده ، تاکید کرد ، پیشرفت عراق در مبارزه با تروریسم نیاز به همکاری و حمایت کشورهای منطقه دارد. گفتنی است که گروه تروریستی داعش که در وضعیت وخیمی قرار گرفته ، برای جلوگیری از فروپاشی و فرار عناصر خود ، طی روزهای گذشته ۱۷۰ تن از اعضایش را اعدام کرده است .

شناسه خبر : 16827

این خبر رو هم ببینید

بلومبرگ: سرکردۀ جدید داعش در استانبول دستگیر شد

روزنامۀ بلومبرگ از قول مقامات ترکیه مدعی شد، سرکردۀ جدید داعش در استانبول توسط پلیس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + چهارده =