خانه / سیاسی / آمادگی معاونت حمل و نقل سنندج برای ایام تعطیلات/ ۱۰هزار متر از خیابان‌های اصلی شهر خط کشی می‌شود

آمادگی معاونت حمل و نقل سنندج برای ایام تعطیلات/ ۱۰هزار متر از خیابان‌های اصلی شهر خط کشی می‌شود

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری سنندج از آمادگی این مجموعه برای خدمات‌رسانی به شهروندان و گردشگران در ایام تعطیلات خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، سهیل فضل وزیری، صبح امروز در جمع پرسنل شهرداری اظهار کرد: معاونت حمل و نقل و ترافیک اقدامات لازم را جهت ایمن سازی معابر در استقبال از بهار طبیعت را انجام داد. معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری سنندج گفت: خط کشی معابر و خیابان‌ها از علائم ترافیکی مهم محسوب می‌شود که نقش به‌سزایی در کاهش سوانح رانندگی و ایمنی شهروندان داشته و تاثیر بسزایی در روانسازی ترافیک دارد. وی افزود: در راستای استقبال از سال نو و با هدف ایجاد نظم در ترافیک شهری، عملیات خط کشی طولی خیابان‌های اصلی سطح شهر در حال اجراست. این مسئول از اجرای ۱۰ هزار متر خط  کشی طولی خیابان‌ها در آستانه سال نو خبر داد و افزود: به منظور ماندگاری هر چه بیشتر و قابل دید بودن خطوط در شب، برای اجرای این خط کشی از رنگ‌های سرد یک جزیی استفاده شده است. معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری سنندج افزود: در اجرای عملیات خط کشی طولی، مبادی ورودی و خیابان‌ها و معابر اصلی سطح شهر در اولویت قرار گرفت. فضل وزیری همچنین ادامه داد: اجرای خط کشی‌های عرضی عابر پیاده نیز با استفاده از رنگ دوجزیی شامل خط کشی علائم افقی و خطوط انجام خواهد شد. فضل وزیری از دیگر اقدامات معاونت حمل و نقل و ترافیک در آستانه سال نو را شست و شو و تعمیر علائم ترافیکی و الکترونیکی دستگاه‌های فرماندهی سطح شهر، چراغ‌های راهنمایی و نصب علائم هشدار دهنده سرعت مجاز ذکر کرد. وی از اختصاص هزینه ۴۴۰ میلیون تومانی برای اجرای خط کشی طولی و عرضی و علائم و تجهیزات ترافیکی خبر داد و گفت: این هزینه از محل اعتبارات داخلی تامین شده است. معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری سنندج با بیان اینکه عملیات خط کشی معابر و خیابان‌ها همچنان ادامه دارد، خاطرنشان کرد: رانندگانی که قصد عبور از معبرهای در حال خط کشی را دارند برای حفظ زیبایی معابر شهری در زمان انجام طرح همکاری لازم را داشته باشند.
فضل وزیری در پایان با بیان اینکه معاونت حمل و نقل و ترافیک سنندج آمادگی لازم را برای ایام تعطیلات دارد، ابراز امیدواری کرد نوروز امسال بدون مشکل برای شهروندان و گردشگران سپری شود.۹۴/۱۲/۲۵ :: ۰۸:۱۷لینک گروه تلگرام پایگاه خبرگزاری کردنور

شناسه خبر : 13751

این خبر رو هم ببینید

استاندار کردستان: لزوم نوسازی در مدیریت کردستان/مسئولان به سمت عملگرایی بروند

استاندار کردستان با تأکید بر نوسازی در مجموعه مدیریت استان گفت: نباید شایسته گزینی فدای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 + 7 =