خانه / سیاسی / آمانو : ایران برای حل موضوعات باقیمانده باید شفاف سازی کند .

آمانو : ایران برای حل موضوعات باقیمانده باید شفاف سازی کند .

مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی خواستار اهتمام ایران برای شفاف سازی مسائل باقیمانده شد.

به گزارش خبرنگار ما ، وین ، یوکیو آمانو مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی که در پایان روز اول نشست فصلی شورای حکام در کنفرانسی خبری شرکت کرده بود با تکرار این موضوع که آژانس کماکان قادر به تایید صلح آمیز بودن برنامه هسته ای ایران نیست گفت: نیاز است ایران برای حل و فصل موضوعات باقیمانده شفاف سازی کند.
آمانو همچنین بر ادامه گفتگوها با ایران در چارچوب برنامه اقدام مشترک تاکید کرد ولی در عین حال از ایران برای عدم انجام دو گام از مجموع پنج گام توافق شده انتقاد نمود.
مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی همچنین صبح دوشنبه در نطق افتتاحیه با اشاره به گفتگوها هسته ای ایران و گروه ۱+۵ خواستار تامین بودجه مورد نیاز آژانس برای راستی آزمایی برنامه هسته ای ایران شد.
آمانو در ادامه ، سفر خود به ایران و دیدار با مقامات کشورمان بویژه دکتر روحانی رئیس جمهور را در راستای تلاش هایش برای به نتیجه رسیدن موضوع هسته ای ایران دانست و بر ادامه این تلاش ها تاکید کرد.

شناسه خبر : 17729

این خبر رو هم ببینید

بیانیه رهبر انقلاب اسلامی در پی اهانت نشریه فرانسوی به ساحت مقدس پیامبر اعظم(ص): بهانه آزادی بیان برای محکوم نکردن این جرم بزرگ کاملاً مردود و عوام‌فریبانه است

حضرت آیت‌الله‌خامنه‌ای در بیانیه‌ای، اهانت اخیر یک نشریه فرانسوی به ساحت نورانی پیامبر اعظم صلّی‌الله‌علیه‌وآله‌و‌سلّم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × پنج =