خانه / جریانات تکفیری / آمریکا حمله به مواضع داعش در افغانستان را شدت بخشیده است

آمریکا حمله به مواضع داعش در افغانستان را شدت بخشیده است

«ویلسون شافنر»، سخنگوی ماموریت حمایت قاطع در افغانستان، گفت که نیروهای آمریکایی با کسب اختیارات بیشتری برای مبارزه با گروه داعش در این کشور، حملات به این گروه را شدت بخشیده‌اند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از « بی بی سی»، شافنر در گفتگوی ویدیویی ازکابل، به خبرنگاران حاضر در ساختمان وزارت دفاع آمریکا گفت که در حال حاضر نیروهای وابسته به گروه  تروریستی داعش در چهار یا پنج منطقه دورافتاده در ولایت شرقی «ننگرهار» حضور دارند و تلاش می‌کنند در آنجا پایگاه‌های عملیاتی ایجاد کنند اما نیروهای امنیتی افغان در مقابله با آنان موفقیت‌هایی داشته اند.
به گفته مقام‌های افغان، دو منطقه «اچین » و «بتی‌کوت» در ولایت ننگرهار، از پایگاه‌های اصلی نیروهای وابسته به داعش در افغانستان است و این نیروها در مواردی با نیروهای امنیتی افغان و طالبان در این دو منطقه درگیر شده‌اند.
این مقام‌ها همچنین از تلاش گروه داعش برای جذب نیرو و سربازگیری در افغانستان خبر داده‌اند.
با این حال سخنگوی ماموریت حمایت قاطع گفته است که این گروه شانس زیادی برای به خدمت گرفتن افغان‌ها ندارد، وی شمار افغان‌هایی را که به داعش پیوسته‌اند، بین ١٠٠٠ تا ٣٠٠٠ نفر برآورد کرده است.
ویلسون شافنر در این کنفرانس خبری همچنین گفت که برای اطمینان یافتن از موفقیت نیروهای امنیتی افغان، توانمندی این نیروها باید در چهار عرصه افزایش یابد.
وی افزود:  این عرصه‎ها عبارتند از چرخه آمادگی، کاستن از تعداد ایستگاه‎های بازرسی، تغییر در رهبری نیروها و پر کردن صفوف نیروهای امنیتی.
نیروهای افغان از آغاز سال ٢٠١٥ مسئولیت کامل تامین امنیت و جنگ با مخالفان مسلح در این کشور را بر عهده گرفته اند و نظامیان بین‌المللی حاضر در این کشور، در چارجوب ماموریت حمایت قاطع، تنها به آموزش و پشتیبانی نیروهای افغان مشغول هستند.
 شافنر با اشاره به اینکه بخشی از بدنه نیروهای امنیتی افغان فرسوده شده است، تغییر در سطوح رهبری این نیروها و استخدام نیروهای جدید را ضروری دانست.

شناسهٔ خبر: ۳۰۵۰۴۶۲ – جمعه ۲۳ بهمن ۱۳۹۴ – ۱۸:۵۶
لینک گروه تلگرام پایگاه خبرگزاری کردنور

شناسه خبر : 3441

این خبر رو هم ببینید

روایتی از جنایت‌های ضدانقلاب در کردستان از آتش‌زدن تا فروکردن سرنیزه بر بدن ماموستایان دینی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × یک =