خانه / قرآنی / آموزش بیش از چهار هزار نفر قرآن‌آموز در مؤسسه قرآنی مرصادالساجدین سنندج

آموزش بیش از چهار هزار نفر قرآن‌آموز در مؤسسه قرآنی مرصادالساجدین سنندج

گروه فعالیت‌های قرآنی: مدیر مؤسسه قرآنی مرصادالساجدین سنندج از آموزش بیش از چهار هزار نفر قرآن‌آموز در این مؤسسه خبر داد.

نسرین جعفری، مدیر مؤسسه قرآنی مرصادالساجدین سنندج در گفت‌و‌گو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از کردستان، اظهار کرد: مؤسسه مرصادالساجدین زیر نظر اینجانب به صورت غیر رسمی از سال ۸۲ فعالیت خود را در سطح شهر سنندج آغاز کرده است و در سال ۸۶ به صورت رسمی با عنوان مؤسسه بهاران فعالیت خود را ادامه داده است.
وی با اشاره به اینکه از سال ۸۶ مؤسسه مرصادالساجدین به عنوان یکی از فعال‌ترین مؤسسات قرآنی فعال استان فعالیت خود را ادامه داده است، افزود: تاکنون چهارهزار نفر قرآن آموز در این مؤسسه تحت آموزش قرار گرفتند.
جعفری بیان کرد: در حال حاضر برای هزار نفر از قرآن‌آموزان این مؤسسه پرونده تشکیل شده و کلاس قرآنی در رشته‌های قرآنی مختلف برگزار شده است.
وی با اشاره به برگزاری کلاس‌های قرآنی در رشته‌های مختلف روخوانی، روانخوانی، فصیح‌خوانی، مفاهیم، تفسیر و حفظ قرآن عنوان کرد: در حال حاضر ۲۵۰ نفر در این مؤسسه مشغول یادگیری قرآن هستند.
مدیر مؤسسه قرآنی مرصادالساجدین سنندج بیان کرد: کلاس‌های قرآنی این مؤسسه برای رده‌های سنی پیش‌دبستانی تا ۹۰ سال برگزار می‌شود.
وی با اعلام اینکه در طول سال جاری ۷۰۰ نفر در این مؤسسه قرآنی تحت آموزش قرار گرفتند، عنوان کرد: تا کنون از سوی هیچ نهادی از این مؤسسه حمایت خاصی صورت نگرفته است.
فعالیت‌های مؤسسه مرصادالساجدین فی سبیل الله است
جعفری با اشاره به اینکه تمام فعالیت‌های این مؤسسه را خودم به تنهایی انجام می‌دهم، بیان کرد: زمانی که کار یادگیری قرآن را آغاز کردم با خودم عهد بستم به صورت رایگان کلاس‌های قرآن را برای علاقمندان برگزار کنم.
وی عنوان کرد: از سال ۸۲ در مسجد قبا کار آموزش قرآن را آغاز کردم و بیشتر از ۴۰ نفر را در این مسجد تحت آموزش قرار دادم و کار روخوانی و روانخوانی قرآن را با آن ها آغاز کردم.
مدیر مؤسسه قرآنی مرصادالساجدین سنندج ادامه داد: در مسجد خیبر، مسجد حضرت محمد رسول الله، ویس قرنی ، مسجد بدر، مسجد بهاران و موسسه کار آموزش قرآن را بدون هیچ چشمداشتی انجام دادم.
وی اعلام کرد: در مسجد قبا با همکاری شهید ماموستا برهان عالی از سال ۸۶ به عنوان هیئت امنای مسجد کلاس‌های قرآن را برگزار کردم که مورد استقبال رده‌های سنی مختلف قرار گرفت و هر روز بر تعداد قرآن آموزان اضافه شد.
جعفری با اشاره به اینکه با وجود آنکه از طرف هیچ نهادی تاکنون مورد حمایت قرار نگرفته‌ام، بیان کرد: از بودجه شخصی خود منزل خود را به دو قسمت کرده و فعالیت‌های قرآنی مؤسسه را در یک بخش آن انجام می دهم.
وی با اشاره به اینکه فعالیت‌های مردمی نیازمند حمایت بیشتر است، عنوان کرد: در صورتی که ما حامی داشتیم در سطح استان و حتی کشور می‌توانیم فعالیت‌های قرآنی مؤثری داشته باشیم.
مدیر مؤسسه قرآنی مرصادالساجدین سنندج یادآور شد: تاکنون برای هیچ یک از کلاس‌های خود شهریه‌ای را دریافت نکرده‌ام که براین اساس نیازمند حمایت مالی از سوی مسئولان هستم.

کد خبر: ۳۴۶۸۲۴۶  لینک گروه تلگرام پایگاه خبرگزاری کردنور

شناسه خبر : 10089

این خبر رو هم ببینید

درخشش حافظ کردستانی در مسابقات سراسری قرآن

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کردستان از درخشش طاهره نائبی موحد، حافظ کردستانی به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − 8 =