خانه / سیاسی / آینده‌ای درخشان در انتظار تئاتر شهرستان بیجار است / ضرورت حمایت از حوزه فرهنگ و هنر !

آینده‌ای درخشان در انتظار تئاتر شهرستان بیجار است / ضرورت حمایت از حوزه فرهنگ و هنر !

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بیجار گفت: استعدادهای بسیار زیاد هنری، آینده‌ای درخشان را برای تئاتر شهرستان بیجار رقم می‌زند.

به گزارش خبرگزاری فارس از بیجار، مهدی سلطانی سه‌شنبه شب در حاشیه اجرای نمایش پرونده ناتمام که با حضور نماینده مردم بیجار در مجلس شورای اسلامی و برخی از مسئولین این شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: استعدادهای بسیار زیاد هنری، آینده‌ای درخشان را برای تئاتر شهرستان بیجار رقم می‌زند.
وی بر ضرورت حمایت از حوزه فرهنگ و هنر تأکید کرد و گفت: به طور قطع حمایت از هنرمندان استان کردستان، سبب افزایش سطح کیفی عملکرد آنها در سطح کشور و همچنین بین‌الملل خواهد شد.
سلطانی حمایت از هنر و هنرمندان شهرستان بیجار را امری بسیار مهم و ضروری برشمرد و تصریح کرد: حمایت از هنرمندان و اصحاب فرهنگ و هنر، سبب تقویت عرصه فرهنگ و هنر در بیجار و استان کردستان خواهد شد.
وی در ادامه با اشاره به نمایش اپراتور نوع چهارم و تقدیر از اجری شایسته آن، خاطرنشان کرد: این نمایش تلاش هنرمندان تئاتر و تمامی هنرمندان انجمن نمایش شهرستان است که به مدت ۱۰ روز تا سی و یکم شهریورماه جاری برای دومین بار اجرا می‌شود.
برگزاری کارگاه‌های فشرده نمایشنامه‌نویسی و کارگردانی
سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بیجار در ادامه گفت: قبل از جشنواره استان، این نمایش به مدت پنج روز برگزار شد و با توجه به استقبال گسترده مردم فرهنگ‌دوست شهرستان بیجار از این نمایش، برای بار دوم در حال اجراست.
سلطانی از برگزاری کارگاه‌های فشرده یک روزه و دو روزه نمایشنامه‌نویسی و کارگردانی و نمایش‌های عروسکی و ساخت عروسک‌های خلاق در بیجار در مجتمع امیرنظام گروسی خبر داد و گفت: امید است با برگزاری این کارگاه‌ها بتوانیم در این مسیر قدم برداشته و روز به روز جوانان این دیار را علاقه‌مندتر و بانشاط‌تر در عرصه هنر ببینیم.
کارگردان نمایش اپراتور نوع چهارم هم با اشاره به این نمایش و نحوه اجرا و سبک آن، اظهار کرد: شکل اجرای این نمایش به صورت ناتورالیستی و شیوه بازیگری به سبک رئالیستی است.
حمید مرادویسی با بیان اینکه محتوای این نمایش در مذمت دورویی و ریا در جامعه است، گفت: این نمایش به خوبی مضرات و زیان‌های دورویی و ارزش صداقت را در جامعه نمایان می‌سازد.
وی ضمن تقدیر از حمایت‌های ویژه نماینده مردم بیجار در مجلس شورای اسلامی و حضور مسئولان در دیدن اجرای این نمایش، حضور مسئولین را برای هنرمندان دلگرم‌کننده و نویدبخش عنوان کرد و گفت: مسئولان علاوه بر حمایت‌های مادی، با حضور خود در زمان اجراها به جامعه هنری شهرستان امید می‌دهند.
مرادویسی در ادامه با تقدیر از سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بیجار به دلیل حمایت و فراهم ساختن شرایطی مناسب برای تمرین گروه، گفت: شرایط برای مانور هنرمندان عرصه تئاتر فراهم است و حضر کم‌رنگ هنرمندان تئاتر در این عرصه با توجه به مهیا بودن شرایط، نشان از کوتاهی آنها به این هنر ارزشمند است.
ضرورت حمایت‌های مسئولان از هنر تئاتر
یاسر هاشم‌زاده کارگردان نامی عرصه هنر تئاتر شهرستان بیجار نیز با بیان اینکه در حوزه تئاتر مسئولان شهرستانی باید نگرش خود را در راستای ارتقای فرهنگ عمومی تغییر دهند، عنوان کرد: حمایت از تئاتر به دلیل ارتباط تنگاتنگ و رودررو با مخاطب در حین اجرا می‌تواند موثرتر از هنرهای فردی باشد.
وی حمایت و توجه ویژه نماینده مردم بیجار در مجلس شورای اسلامی را امری بسیار ارزنده در راستای ارتقای هنر تئاتر شهرستان بیجار عنوان کرد و گفت: این امر می‌تواند الگویی برای دیگر مسئولان باشد که تا کنون به هنر و هنرمندان بی‌تفاوت بوده‌اند.
لازم به ذکر است نمایش «اپراتور نوع چهارم» به کارگردانی حمید مرادویسی، نویسندگی باقر سروش، بازیگری سیدحسین موسوی، کامران جباری، نسرین احمدخانی اجرا شد.

شناسه خبر : 17723

این خبر رو هم ببینید

امیر دریادار ایرانی: امروز هیچ قدرتی توان تجاوز به مرزهای دریایی ایران را ندارد

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: امروز به واسطه اقتداری که در مرزهای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه + 14 =