خانه / اقتصادی / ابزاری برای شناسایی دوتابعیتی‌ها ندارم/معرفی کنند، برکنار می‌کنم

ابزاری برای شناسایی دوتابعیتی‌ها ندارم/معرفی کنند، برکنار می‌کنم

وزیر نفت با بیان اینکه در ارتباط با اختلاس اخیر چند نفر را برکنار کردم،گفت: ابزاری برای شناسایی مدیران دو تابعیتی در اختیار ندارم،اما اگر قوه قضائیه کسانی رامعرفی کند، آنها را برکنار می کنم.


بیژن نامدار زنگنه در حاشیه نشست خبری امروز خود با رئیس سازمان برنامه و بودجه درجمع خبرنگاران با اشاره به اختلاس صورت گرفته در شرکت مدیریت اکتشاف اظهار داشت: به نظر من تخلف صورت گرفته در شرکت مدیریت اکتشاف اختلاس نبوده بلکه یک دزدی است و در این رابطه چند مدیر را برکنار کردم و ممکن است برخی دیگر را هم برکنار کنم.

وزیر نفت در پاسخ به این پرسش خبرنگار مهر مبنی بر اینکه آیا مدیران دو تابعیتی همچنان در وزارت نفت حضور دارند، افزود: واقعاً افرادی برای شناسایی مدیران دوتابعیتی در اختیار ندارم و اگر قوه قضائیه افرادی را در این رابطه معرفی نماید، آنها را طبق قانون برکنار خواهم کرد. این در حالی است که اختلاس صورت گرفته در شرکت مدیریت اکتشاف از سوی فردی دوتابعیتی نبوده است و البته قوه قضاییه تلاش دارد تا این فرد را به کشور بازگرداند.

وی در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار مهر مبنی بر وصول درآمدهای حاصل از فروش نفت و بلوکه شدن آنها در برخی کشورها خاطرنشان کرد: در خصوص نقل و انتقالات پول در برخی از کشورها از جمله چین و کره جنوبی مشکلاتی وجود دارد اما درآمدهای نفتی کاملاً وصول می شود و در هیچ کشوری بلوکه نیست.

شرکای بابک زنجانی گفتند بدهی اش را می پردازند

زنگنه کل بدهی بابک زنجانی به همراه سود آن را ٣.٥ میلیارد دلار عنوان کرد و گفت: شرکای بابک زنجانی اعلام کرده اند که بدهی وی را می پردازند ولی تا این لحظه پرداختی صورت نگرفته است.

وی افزود: این موضوع با قوه قضاییه و دستگاه اطلاعاتی از سوی شرکای بابک زنجانی مطرح شده و آنها ادعا کرده اند بدهی وی را می پردازند.

شناسه خبر : 21245

این خبر رو هم ببینید

بررسی اقتصاد مقاومتی از منظر آموزه دین و ارائه راهکارهای تحقق

امید است در سال «اقتصاد مقاومتی ، اقدام و عمل» بتوانیم در پرتو منویات و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده + یک =