خانه / سیاسی / اتحادیه علمای اسلامی کردستان انفجار مرقد یونس پیامبر(ع) را محکوم کرد

اتحادیه علمای اسلامی کردستان انفجار مرقد یونس پیامبر(ع) را محکوم کرد

اتحایه علمای اسلامی کردستان انفجار مرقد یونس پیامبر(ع) در شهر موصل توسط نیروهای مسلح داعش را به شدت محکوم و این اقدام را اهانت به مقدسات مذهبی مسلمانان دانست

اتحایه علمای اسلامی کردستان انفجار مرقد یونس پیامبر(ع) در شهر موصل توسط نیروهای مسلح داعش را به شدت محکوم و این اقدام را اهانت به مقدسات مذهبی مسلمانان دانست.
به گزارش خبرگزاری کردپرس، اتحادیه علمای اسلامی کردستان در این اطلاعیه اعلام کرد: انفجار مساجد، اماکن مذهبی و مرقد پیامبر خدا حضرت یونس(ع) را به شدت محکوم می کنیم.
در این اطلاعیه تصریح شده است که انجام اینگونه اقدامات اهانت و هتک حرمت به مقام شامخ پیامبران و ارزش‌های مقدس و مذهبی دین مبین اسلام است.
همچنین اشارە شدە است: از منظر دین اسلام پیغمبران، مقدس و دارای احترام و جایگاه والایی هستند و اهانت و بی‌احترامی به زندگان و مردگان با یکدیگر برابر است.
اتحادیه علمای اسلامی کردستان در این اطلاعیه تاکید کردە است: بسیار جای تعجب است که برخی افراد خود را مسلمان بدانند و دست به این گونه اقدامات و تجاوز به اماکن مقدس و قبور پیغمبران بزنند.
در اطلاعیه مذکور اشاره شده است که تخریب مرقد حضرت یونس(ع) از سوی اعضای دولت اسلامی عراق و شام(داعش) تخریب مکانی تاریخی است که قدمت آن به بیش از هزار سال پیش از این بازمی‌گردد.
 
کد مطلب: ۶۷۰۰۷  |  تاريخ: ۱۳۹۳/۵/۳  |  ساعت: ۹ : ۵۴

شناسه خبر : 18573

این خبر رو هم ببینید

بلومبرگ: سرکردۀ جدید داعش در استانبول دستگیر شد

روزنامۀ بلومبرگ از قول مقامات ترکیه مدعی شد، سرکردۀ جدید داعش در استانبول توسط پلیس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک + شش =