خانه / اقتصادی / اجرایی شدن سیاست های اقتصاد مقاومتی باید در اولویت برنامه ها قرار گیرد

اجرایی شدن سیاست های اقتصاد مقاومتی باید در اولویت برنامه ها قرار گیرد

استاندار کردستان با بیان این مطلب که دیپلماسی اقتصادی منافع کلی جامعه را به هم وصل می کند،ابراز داشت: در حقیقت باید این نکته را پذیرفت امنیتی که از دیپلماسی اقتصادی محقق می شود هیچ گاه با دیپلماسی فرهنگی و سیاسی در جامعه استقرار نمی یابد

 
استاندار کردستان گفت: با توجه به منویات مقام معظم رهبری ( مدظله العالی ) در خصوص اجرای اقتصادی مقاومتی در کشور در این راستا عملیاتی شدن این سیاست ها باید در اولویت برنامه های دستگاه های اجرایی قرار گیرد.
 
 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری؛ عبدالمحمد زاهدی در دهمین جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان کردستان اظهار داشت: پیرو دستورات و تاکیدات معظم له برای تسریع در اجرای سیاست اقتصاد مقاومتی  خوشبختانه مجمع تشخیص مصلحت نظام در ۲۹ بهمن و بر طبق بند یک اصل ۱۱۰ قانون اساسی با مصوب کردن سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی بر لزوم اجرایی شدن این سیاست های تاکید کرد که با این اقدام عملا راه را برای اجرای سریع آن هموار ساخت.
 
وی افزود: در این راستا باید با حجت قرار دادن فرامین مقام معظم رهبری ونیز با برنامه ریزی منسجم برای تحقق سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی به عنوان سند بالادستی برای کلیه سندها و راهبردهای اقتصادی کشور حرکت کرد.
 
زاهدی توجه به راهبردارها و راهکارهای موثر برای تقویت و حفظ منابع داخلی را از اولویت های این سیاست ها برشمرد و خاطر نشان کرد: بر اساس سیاست اقتصاد مقاومتی توجه ویژه ای بر حفظ منافع داخلی از جمله منابع طبیعی  و سرمایه‌های انسانی شده است.
 
وی خاطر نشان کرد: البته در بحث اقتصاد مقاومتی علاوه بر منابع داخلی به عنوان عوامل درون زا برای تحقق اهداف آن به وصول منابع خارجی به عنوان عوامل برون گرا نیزبرای کمک به رشد اقتصادی کشور توجه شده است.
 
استاندار کردستان با بیان این مطلب که دیپلماسی اقتصادی منافع کلی جامعه را به هم وصل می کند،ابراز داشت: در حقیقت باید این نکته را پذیرفت که امنیتی از دیپلماسی اقتصادی محقق می شود هیچ گاه با دیپلماسی فرهنگی و سیاسی در جامعه استقرار نمی یابد.
 
وی  توسعه دیپلماسی اقتصادی در میان کشورها را بسیار ضروری دانست و گفت: در صورت رشد دیپلماسی اقتصادی در حقیقت گسستن رابطه میان آنها غیر ممکن می شود و زمینه توسعه مناسبات مختلف از جمله در زمینه های اقتصادی فراهم خواهد شد.

شناسه خبر : 1851

این خبر رو هم ببینید

استاندار آذربایجان‌غربی: تعدد دستگاه‌های تصمیم گیر در مرزها مانعی برای توسعه است

استاندار آذربایجان‌غربی با تاکید بر ضرورت توسعه پایانه‌های مرزی و مدیرت واحد در مرزهای استان، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × چهار =