خانه / اجتماعی / اجرای مناسب طرح پیله وری در مناطق مرزی باید در دستور کار قرار بگیرد/ معیشت مردم در شهرهای مرزی دچار مشکل است

اجرای مناسب طرح پیله وری در مناطق مرزی باید در دستور کار قرار بگیرد/ معیشت مردم در شهرهای مرزی دچار مشکل است

سرویس کردستان-  فرمانده سپاه بیت‌المقدس کردستان با بیان اینکه پیله‌وری قانونی است که همه ملزم به رعایت آن هستند، اما اجرای کامل و دقیق آن نیازمند نظام‌مند کردن این طرح است، گفت: رفع مشکل معیشت مردم در شهرهای مرزی نیازمند کار اساسی است.


به گزارش کرد پرس، سردار محمد حسین رجبی در یک شنبه شب در یک برنامه تلویزیونی با اشاره به اینکه  در زمینه معیشت پایدار هم با توجه به رویکرد و برنامه‌های مناسب استاندار کردستان، و مشارکت خوب ادارات کارهایی انجام گرفته، گفت:  اما کافی نیست و باید با روحیه جهادی، انسجام و وحدت رویه برای رفع مشکلات معیشتی مردم، چاره‌اندیشی اساسی شود.

وی با بیان اینکه در حوزه امنیت، مشارکت مردم از بدو پیروزی انقلاب تاکنون منجر به برقراری امنیت پایداری در استان شده است، افزود: مهمتر از امنیت، احساس امنیت است که به برکت خون شهدا و مشارکت آحاد مردم آن را شاهد هستیم.

به گفته رجبی، کمترین نگرانی مردم براساس نظرسنجی‌ها درباره امنیت است و باید دقت شود تا استمرار امنیت همچنان در تراز خود باقی بماند چرا که امنیت و توسعه لازم و ملزوم یکدیگرند که وجود یکی موجب دوام و ثبات دیگری است.

فرمانده سپاه بیت‌المقدس کردستان، با اشاره به فرمان مقام معظم رهبری به سپاه برای کمک به دولت، گفت: برای تحقق این مهم، قرارگاه سازندگی تشکیل شده که کردستان هم در این زمینه فعال شده و ظرفیت بسیاری را در حوزه محرومیت‌زدایی تقبل کرده‌ایم که در طول دو سال عمر این قرارگاه، اقدامات خوبی با مشارکت مردم انجام گرفته است.

انجام مطالعات برای رفع مشکل آب روستاها

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر بحران آب در ۵۱۲ روستای استان، گفت: سالانه در استان ۵۰۰ میلی‌متر بارندگی داریم که شرق استان از این نعمت بهره کمی دارد و این آمار مربوط به شرق استان است.

فرمانده قرارگاه سازندگی کردستان افزود: در این حوزه مطالعاتی انجام شده و اقداماتی هم با هم‌افزایی دیگر دستگاه‌های اجرایی انجام گرفته است.به همین منظور چاه‌هایی در ۴۰ روستای هدف در منتهی‌الیه شرق استان حفر شد و در برخی نقاط مطالعات نشان داد که آبی وجود ندارد.

وی در ادامه به دیگر طرح‌های محرومیت‌زدایی اشاره کرد و افزود: از هزار و ۷۵۰ روستای استان ۹۵۰ روستا خدمات تعریف شده را دارند و مابقی باید در برنامه‌ای مدون با چشم‌انداز ۵ ساله قرار گیرد.

بخش خصوصی در استان ضعیف است

رجبی گفت: کردستان استانی است که از لحاظ برخورداری از بخش خصوصی ضعیف است و این در حالی است که، استان‌های دیگر خیلی دقیق نقاط قوت و ضعف خود را شناخته‌اند و برای جذب سرمایه‌گذار اقدام کرده‌اند.

وی گفت: در استان هم تلاش‌های بسیاری برای جذب سرمایه‌گذار شده و برخی هم به استان آمده‌اند، اما واقعیت این است از سرمایه‌گذار استقبالی نشده است.با نوع برخورد و دیگر رفتارها، سرمایه‌گذار از استان فراری شد و این آسیب کار ماست.

وی گفت: بعضی مسوولان حال ندارند و تنها به برگزاری سمینار اکتفا می‌کنند، در حالی که جذب سرمایه‌گذار و حمایت از کالای ایرانی نیازمند جلسه و همایش نیست.مهم‌ترین کار برای رونق بازار و توسعه استان و معیشت پایدار، امنیت پایدار است و سپاه این امنیت را با کمک دیگر قوا برقرار کرده است.

شناسه خبر : 21626

این خبر رو هم ببینید

انتشارنخستین تصاویرازمحل های اصابت موشک های سپاه به مقر تروریستها

نیروی هوافضای سپاه نخستین تصاویر از محل های اصابت موشک های سپاه به مقر تروریست …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 + 20 =