خانه / دینی / احقاق حق مبنای قضاوت در تعالیم اسلامی است ماموستا خدایی: حج نمایش قدرت اسلام و تجلی وحدت امت پیامبر اسلام(ص) است

احقاق حق مبنای قضاوت در تعالیم اسلامی است ماموستا خدایی: حج نمایش قدرت اسلام و تجلی وحدت امت پیامبر اسلام(ص) است

خبرگزاری تسنیم: امام جمعه سنندج گفت: حج سبب تقویت دین مبین اسلام و در واقع نمایش قدرت اسلام و تجلی وحدت امت پیامبر اسلام(ص) است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سنندج، ماموستا عبدالرحمن خدایی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته سنندج اظهار داشت: مبنای قضاوت در تعالیم اسلامی عدالت است و مسلمانان نباید هیچ‌گاه به خاطر منافع فردی حق کسی را ناحق جلوه دهند.
وی شهادت صادقانه را در نیل به عدالت بسیار مهم ارزیابی کرد و افزود: فرد باید با توجه به تعالیم اسلامی و معیارهای اخلاقی، هیچ‌وقت حق را نادیده نگیرد و در صورتی‌که ‌در رابطه با مسئله‌ای، شهادت می‌دهد باید واقعیت را بی‌ کم و کاست بیان کند.
امام جمعه سنندج در ادامه سخنانش به پدیده رشوه‌خواری در جامعه اشاره کرد و گفت: افرادی که به این عمل بسیار زشت در جامعه اسلامی مبادرت می‌کنند، باید به‌شدت مجازات شوند. رشوه‌گیرنده و رشوه‌دهنده در واقع زمینه را برای نابودی معنویات و همچنین عدالت در جامعه اسلامی فراهم می‌سازند بنابراین باید مجازات شوند.
ماموستا خدایی در ادامه با اشاره به نزدیکی زمان اعزام زائران به حج، بیان کرد: فرایض حج با انگیزه دینی و الهی صورت می‌گیرد و حضور مسلمانان در آن فضای معنوی، سبب تقویت روحیه ایمانی‌اش می‌شود.
امام جمعه سنندج خاطرنشان کرد: حج سبب تقویت دین مبین اسلام و در واقع نمایش قدرت اسلام و تجلی وحدت امت پیامبر اسلام(ص) است.

شناسه خبر : 5515

این خبر رو هم ببینید

واکنش علمای اهل سنت سراسر کشور به هتک حرمت پرچم رسول‌الله؛ حضرت محمد(ص) خط قرمز همه مسلمانان است/ آشوبگران بدنبال اهداف ضدامنیتی هستند

به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ در پی اتفاقات و ناآرامی اخیر در سروان، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 2 =