خانه / دینی / احقاق حق مبنای قضاوت در تعالیم اسلامی است ماموستا خدایی: حج نمایش قدرت اسلام و تجلی وحدت امت پیامبر اسلام(ص) است

احقاق حق مبنای قضاوت در تعالیم اسلامی است ماموستا خدایی: حج نمایش قدرت اسلام و تجلی وحدت امت پیامبر اسلام(ص) است

خبرگزاری تسنیم: امام جمعه سنندج گفت: حج سبب تقویت دین مبین اسلام و در واقع نمایش قدرت اسلام و تجلی وحدت امت پیامبر اسلام(ص) است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سنندج، ماموستا عبدالرحمن خدایی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته سنندج اظهار داشت: مبنای قضاوت در تعالیم اسلامی عدالت است و مسلمانان نباید هیچ‌گاه به خاطر منافع فردی حق کسی را ناحق جلوه دهند.
وی شهادت صادقانه را در نیل به عدالت بسیار مهم ارزیابی کرد و افزود: فرد باید با توجه به تعالیم اسلامی و معیارهای اخلاقی، هیچ‌وقت حق را نادیده نگیرد و در صورتی‌که ‌در رابطه با مسئله‌ای، شهادت می‌دهد باید واقعیت را بی‌ کم و کاست بیان کند.
امام جمعه سنندج در ادامه سخنانش به پدیده رشوه‌خواری در جامعه اشاره کرد و گفت: افرادی که به این عمل بسیار زشت در جامعه اسلامی مبادرت می‌کنند، باید به‌شدت مجازات شوند. رشوه‌گیرنده و رشوه‌دهنده در واقع زمینه را برای نابودی معنویات و همچنین عدالت در جامعه اسلامی فراهم می‌سازند بنابراین باید مجازات شوند.
ماموستا خدایی در ادامه با اشاره به نزدیکی زمان اعزام زائران به حج، بیان کرد: فرایض حج با انگیزه دینی و الهی صورت می‌گیرد و حضور مسلمانان در آن فضای معنوی، سبب تقویت روحیه ایمانی‌اش می‌شود.
امام جمعه سنندج خاطرنشان کرد: حج سبب تقویت دین مبین اسلام و در واقع نمایش قدرت اسلام و تجلی وحدت امت پیامبر اسلام(ص) است.

شناسه خبر : 5515

این خبر رو هم ببینید

بیانیه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت در پی اظهارات اسلام ستیز مسئولان فرانسه

شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت در پی توهین مجدد نشریه فرانسوی شارلی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده + پانزده =