خانه / سیاسی / احمد ترک: داعش، تهدیدی جدی علیه آینده و دستاوردهای کردها است

احمد ترک: داعش، تهدیدی جدی علیه آینده و دستاوردهای کردها است

شهردار ماردین و رهبر کنگره ی جامعه ی دموکراتیک، اصلی ترین هدف حملات داعش در شمال عراق و شمال سوریه را تهدید دستاوردهای دموکراتیک کردها دانست

به گزارش خبرگزاری کردپرس به نقل از شبکه ی تلویزیونی STERK TV احمد ترک شهردار ماردین و رهبر کنگره ی جامعه ی دموکراتیک، دیروز در جمع خبرنگاران، در مورد تحولات اخیر در سوریه و عراق اظهار نظر کرد.
این سیاست مدرا کُرد وابسته به پ.ک.ک در تحلیل های خود، به حملات داعش علیه کردهای ایزدی شنگال اشاره کرده و آن را مصداق یکی از بزرگ ترین جنایات گروه های افراطی دانست.
احمد ترک گفت:« اصلی ترین هدف حملات داعش در شمال عراق و شمال سوریه را تهدید دستاوردهای دموکراتیک کردها دانست. آنان به دنبال آن هستند تا تمام آن چیزی که با ریخته شدن خون هزاران مبارز کُرد به دست آمده از میان بردارند. لذا من لازم می دانم از همین جا، خطاب به همه ی کردهای جهان اعلام کنم؛ امروز در شرایط حساس و مهمی قرار گرفته ایم و روز دفاع از دستاوردهای کردها فرا رسیده است و تنها در صورتی می توانیم از خواسته های خود دفاع کنیم که در کنار هم باشیم و وحدت کلمه بین ما به وجود بیاید».
احمد ترک در ادامه افزود:«داعش هم در عراق و هم در سوریه با تمام قدرت خود به میدان آمده تا دستاوردهای کردها و آینده ی آنها را از بین ببرد. اگر نتوانیم اهمیت این برهه ی تاریخی و سیاسی را درک کنیم، لذا در مبارزه و مقابله با داعش نیز از قدرت لازم برخوردار نخواهیم بود. پس باید پیش از هر چیز ژرفای اهداف سیاسی داعش علیه کردها را درک و تحلیل کنیم و سپس در یک جبهه در کنار هم قرار بگیریم. ازهمه ی احزاب سیاسی کُردها می خواهم به جای آن که در اندیشه ی حفظ منافع حزبی و اتخاذ تصمیمات و رویکردهای تنگ نظرانه باشند، بر روی این موضوع تمرکز کنند که چگونه می توان برای مقابله با داعش و درک این برهه ی تاریخی، یک استراتژی مشترک اتخاذ کرد».
احمد ترک در پایان بر اهمیت نشانه های فرهنگی و دینی ایزدیان در تاریخ کرها تاکید نموده و حمایت از آوارگان ایزدی را وظیفه ی همه ی کردها دانست.
 
کد مطلب: ۶۹۲۷۷  |  تاريخ: ۱۳۹۳/۶/۱۲  |  ساعت: ۱۲ : ۲

شناسه خبر : 17923

این خبر رو هم ببینید

کشف کتابخانه بزرگ دیجیتال وابسته به داعش

پژوهشگران موسسه استراتژیک«الحوار» در انگلیس توانستند به یکی از بزرگترین منابع صوتی و تصویری و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − پنج =