خانه / اجتماعی / اختصاص ۱۱ میلیارد تومان به راه مریوان – سنندج  

اختصاص ۱۱ میلیارد تومان به راه مریوان – سنندج  

نماینده مردم شهرستان‌های مریوان و سروآباد در مجلس گفت: ۱۱ میلیارد تومان به راه مریوان -سنندج اختصاص یافت.
 

امید کریمیان در همایش تجلیل از مودیان و عاملین زکات مریوان اظهار داشت: درآمد سرانه استان یک میلیون و ۵۷۰ هزار تومان و در کشور ۳ میلیون تومان است.
وی تصریح کرد: خط فقر در شهر یک میلیون و در روستاها ۶۰۰ هزار تومان است و این بدان معنی است که ما در این استان خط فقر را یدک می‌کشیم.
نماینده مردم شهرستان‌های مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی افزود: استان کردستان با جمعیتی یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر برابر ۲٫۴ دهم درصد از کل جمعیت کشور را به خود اختصاص داده است.
به گفته کریمیان، ۱۵ درصد از کل جمعیت استان کردستان در دو شهرستان مریوان و سروآباد زندگی می‌کنند.
وی با اشاره به حضور همیشگی مردم این دو شهرستان مرزی در عرصه‌های مختلف و حساس کشور، بیان داشت: مردم شهیدپرور این دو شهرستان در تمام عرصه‌های سرنوشت‌ساز به ویژه در انتخابات‌های مختلف حضوری فعال داشته‌اند.
نماینده مردم مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: مردم مریوان در انتخابات اخیر نیز با حضور ۸۰ درصدی خود و رای ۷۲ درصد به روحانی ولایت‌مداری و انقلابی بودنشان را بار دیگر به جهانیان ثابت کردند.
کریمیان تصریح کرد: مشارکت چشمگیر مردم این شهرستان در برنامه‌های دینی چون احیای فریضه زکات و کسب رتبه برتر نشان از تدین و دین‌باوری آنان دارد.
وی گفت: مردم مریوان از نظر احیا و اجرای فرایض دینی و انجام شئونات دینی از جایگاه بالایی برخوردار هستند.
کریمیان خاطرنشان کرد: مردم مریوان با داشتن پیشینه ۲۵۰۰ ساله فرهنگی خود همواره حافظان مرزهای کشور در این خطه مرزی هستند.
نماینده مردم شهرستان‌های مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مردم مریوان در جنگ تحمیلی با ایثار و فداکاری مانع از تحقق اهداف دشمنان شدند.
کریمیان با بیان اینکه چند سالی از جنگ تحمیلی می‌گذرد هنوز آثار آن نمایان است و زخمی شدن ۷ کودک روستای نشکشاش بر اثر انفجار مین از اثرات نامیمون دوران جنگ تحمیلی است که در چند مدت اخیر اتفاق افتاد.
وی با بیان اینکه درگیری مستقیم به واسطه مرزی بودن دلیل عدم توسعه‌یافتگی مریوان شد آنگونه که باید در بحث عمران و ایجاد زیرساخت‌ها در مریوان کار نشده است.
نماینده مردم شهرستان‌های مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی افزود: با وجود داشتن نیروهای توانمند و تحصیلکرده، بیشترین آمار بیکاری در مریوان وجود دارد.
کریمیان نبود زیرساخت مناسب و عدم وجود کارخانه‌های صنعتی را موجب افزایش آماری بیکاری در مریوان خواند و گفت: علاوه بر بیکاری، سرانه درآمدی مردم نیز نسبت به کشور خیلی تفاوت دارد.
وی بهره‌مندی ۲۷ درصدی از راه‌های آسفالته را از دیگر مشکلات این شهرستان ذکر کرد و گفت: با وجود پیگیری نمایندگان از وزارتخانه و روسای جمهور، تاکنون توفیقی حاصل نشده است.
نماینده مردم شهرستان‌های مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی در پایان از اختصاص ۱۱ میلیارد تومان از ردیف بودجه سال ۹۳ به پروژه راه سنندج مریوان خبر داد و گفت: در ردیف سال ۹۳، ۱۸ میلیارد تومان برای این پروژه تعریف شده بود و این در حالی است که اتمام آن نیاز به ۱۱۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

شناسه خبر : 10007

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به مشکلات یک هنر اقلیمی در گفت و گو با صابر محمودی، هنرمند نازک کار اهل سنندج؛ نازک کاری را به رسمیت بشناسید/حتی یک صندوق حمایتی نداریم

صابر محمودی از جمله هنرمندان اهل سنندج است که هنر نازک کاری نسل به نسل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × دو =