خانه / سیاسی / ادعای جدید روسیه در مورد مذاکرات هسته ای ایران

ادعای جدید روسیه در مورد مذاکرات هسته ای ایران

سرگئی ریابکوف، معاون وزیر امور خارجه روسیه گفت: یک دور دیگر از مذاکرات هسته‌ای ایران قبل از فرارسیدن سال جدید میلادی برگزار می‌شود، اما این گفتگوها در وین نخواهد بود

زمان انتشار خبر: دوشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۳ – ۱۶:۴۳
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، پایگاه اینترنتی اسپوتنیک نیوز روز دوشنبه نوشت سرگئی ریابکوف امروز گفت: دور جدیدی از گفتگوها میان ایران و گروه پنج بعلاوه‌یک درباره برنامه هسته‌ای تهران، پیش از پایان سال جاری میلادی در محل دیگری غیر از وینِ اتریش برگزار خواهد شد.
وی افزود: کاترین اشتون، مسئول پیشین سیاست خارجی اتحادیه اروپا، که اکنون به عنوان مشاور ویژه‌ی فدریکا موگرینی، مسئول جدید سیاست خارجی اتحادیه اروپا، منصوب شده است، کماکان به هماهنگ سازی گفتگوها ادامه خواهد داد. معاون وزیر امور خارجه روسیه افزود: علاوه‌بر این، چنان‌که می‌دانید، سرویس خدمات خارجی اتحادیه اروپا اعلام کرد: خانم موگرینی نیز شخصاً در مذاکراتی که در سطح وزرای خارجه برگزار شود، شرکت خواهد کرد.
 
نشریه اسپوتنیک روسیه
ریابکوف تأکید کرد: تمام این‌ها به نظر ما، حاکی از عزم و اراده‌ی همه‌ی طرف‌ها است برای از دست ندادن آهنگ و پویایی مذاکرات و تکمیل آنچه به درجه بالایی از آمدگی رسانده شده، ولی کاملاً به نتیجه نرسیده است. وی ادامه داد: ما در این مذاکرات، با مسئولیت‌پذیری کامل شرکت خواهیم کرد، چنان‌که تاکنون نیز با مسئولیت‌پذیری در این گفتگوها شرکت کرده‌ایم.
سررسید مذاکرات هسته‌ای ایران در خلال یک سال گذشته، یک بار از ژوئیه ۲۰۱۴ میلادی به ۲۴ نوامبر امسال تمدید شد و در ۲۴ نوامبر، با وجود تمام تلاش‌هایی که صورت گرفت، توافق جامع حاصل نشد و این مذاکرات برای هفت ماه دیگر، یعنی تا ژوئیه ۲۰۱۵ میلادی، یک بار دیگر تمدید شد.

شناسه خبر : 16927

این خبر رو هم ببینید

بلومبرگ: سرکردۀ جدید داعش در استانبول دستگیر شد

روزنامۀ بلومبرگ از قول مقامات ترکیه مدعی شد، سرکردۀ جدید داعش در استانبول توسط پلیس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 4 =