خانه / سیاسی / ارسال تسلیحات به کوبانی به دستور بارزانی

ارسال تسلیحات به کوبانی به دستور بارزانی

منبعی در ریاست اقلیم کُردستان از ارسال تسلیحات نظامی به مبارزین کُرد سوری برای مقابله با گروه داعش، به دستور مسعود بارزانی خبر داد

به گزارش خبرگزاری کردپرس: منبعی از ریاست اقلیم کردستان در گفتگو با پایگاه کُردی زبان باسنیوز اعلام کرد: به فرمان مسعود بارزانی رئیس اقلیم کردستان تسلیحات نظامی برای حزب اتحاد دموکراتیک کُردهای سوریه (PYD) در کوبانی ارسال شده است.
این منبع که اشاره ای به نام و سمت وی نشده است ضمن اشاره به اینکه سلاح و مهمات از طریق مرز اقلیم کردستان برای مبارزین کُرد سوری ارسال شده است، ارسال تسلیحات از سوی حزب اتحادیه میهنی کُردستان برای کُردهای سوریه را تکذیب کرد.
شایان ذکر است که منطقه کُردنشین کوبانی در شمال سوریه دارای مرز مشترک با اقلیم کُردستان عراق نیست و اقلیم برای ارسال هر محومله ای باید از خاک ترکیه استفاده کند.
براساس این گزارش ها منبعی در حزب دموکرات کردستان عراق در رابطه با نحوه ارسال کمک تسلیحات نظامی اقلیم به کردستان سوریه گفت: محموله های تسلیحاتی از طریق دروازه مرزی سیمالکا و نواحی اطراف آن به شمال سوریه و از آنجا به کوبانی منتقل شده است.
این منبع خبری افزود: حزب دموکرات کردستان عراق همه نوع همکاریی با مدافعین کُرد در کوبانی برای مقابله با دولت اسلامی عراق و شام (داعش) داشته است و به کرّات ثابت کرده است که با حزب PYD همکاری داشته و همکاری آنها ادامه دارد.
این گزارش ها در حالی است که پیشتر محمود حاجی عمر نماینده پارلمان اقلیم کردستان عراق وابسته به جنبش تغییر در گفتگو با خبرنگار کُردپرس از احضار نیچروان بارزانی نخست وزیر اقلیم برای ارائه پاره ای توضیحات در خصوص دلایل عدم کمک تسلیحاتی اربیل به کوبانی در جلسه ی فوق العاده که قراراست امروز یکشنبه(۲۰ مهر/۱۲ اکتبر) خبر داده بود.
 
 
 
کد مطلب: ۷۱۵۲۸  |  تاريخ: ۱۳۹۳/۷/۲۰  |  ساعت: ۱۴ : ۱۵

شناسه خبر : 17451

این خبر رو هم ببینید

پایان سرمایه گذاری سیاسی “اسرائیل” در اقلیم کردستان عراق

“هرگز به ذهن رهبران سیاسی کرد و به ویژه بارزانی ها نمی رسید روزی فرا …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 + پنج =