خانه / اجتماعی / ارسال ۱۳ تریلر کمک‌های مردم کردستان به عراق

ارسال ۱۳ تریلر کمک‌های مردم کردستان به عراق

مدت زیادی از آغاز حرکت نوعدوستانه مردم متدین و خیر کردستان برای جمع‌آوری کمک برای مردم بی‌گناه شنگال و کوبانی که بی‌هیچ گناهی به خاطر اقدامات ددمنشانه و غیرانسانی گروه‌های تکفیری داعش در کوه و کمر آواره شده‌اند نمی‌گذرد که امروز در مراسمی با حضور جمعی از مسئولان و مردم خیر و نوعدوست کمک‌های جمع‌آوری شده در قالب ۱۳ تریلر ارسال شد.

حسن خدابنده‌لو در همین جلسه اعلام کرده بود، بیش از ۲۷۲ میلیون تومان کمک‌های نقدی و ۲ میلیارد و ۳۷۰ میلیون تومان کمک‌‌های غیرنقدی در مدت زمان فعالیت کمپ‌ها در استان جمع‌آوری شده است که برنج، آب معدنی، کنسرو، روغن، پوشاک و پتو  بیشترین اقلام کمک‌های جنسی را به خود اختصاص داده‌اند.
 
امروز ۱۱ روز از برگزاری جلسه هماهنگی برای ارسال کمک‌های مردمی به مردم بی‌گناه اقلیم عراق می‌گذرد و بعد از هماهنگی‌ها و تمهیداتی که اندیشیده شد کمک‌های مردم در قالب ۱۳ تریلر ارسال می‌شود.
 
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان در حاشیه اعزام این کاروان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: مردم کردستان با حمایت و کمک خود به آوارگان عراقی ضمن محکوم کردن اقدامات خشونت‌آمیز جلوه رحمانی دین اسلام را به جهانیان نشان دادند.
 
علیرضا آشناگر خاطرنشان کرد: مردم متدین کردستان با وحدت و یکپارچگی با نفی فرقه‌گرایی و با هدف کمک به هم‌نوعان خود که دچار مشکل و زیان شده‌اند بار دیگر ثابت کردند در پاسخ به ندای هر مظلومی پیشتاز هستند.
 
وی اظهار کرد: مردم کردستان با این حرکت انسان‌ دوستانه  به قرائت خشونت طلبانه از دین و تندروی نه گفتند و به کمک همنوعانشان شتافتند.
 
آشناگر بر جلب سرمایه‌های اجتماعی با توجه به تاثیرگذاری آنها در تحقق اهداف تاکید کرد و بیان داشت: نهادها  سازمان‌‌های مردم نهادی که در جمع‌آوری کمک‌ها به آوارگان عراقی نقش داشتند در بحث رساندن این کمک‌ها به آورگان در کنار جمعیت هلال احمر نقش و مشارکت خواهند داشت.
 
این محموله ظهر امروز با حضور جمعی از مسئولان به همراه نمایندگانی از سازمان‌های مردم نهاد و  تعدادی از خبرنگاران به عراق ارسال شد.

شناسه خبر : 8451

این خبر رو هم ببینید

ستاد مرکزی انتخاباتی آیت الله رییسی در کردستان افتتاح شد

ستاد مرکزی انتخاباتی آیت الله رییسی نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری؛ ذیل عنوان شورای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × سه =