خانه / فرهنگی / از امروز تا ۲۳ اسفند/ نمایش «هاواری کوبانی» در سنندج به روی سن می رود

از امروز تا ۲۳ اسفند/ نمایش «هاواری کوبانی» در سنندج به روی سن می رود

سنندج- اثر نمایشی هاواری کوبانی( فریاد کوبانی) به نویسندگی وکارگردانی افشین خدری از۱۶تا۲۳ اسفند ماه جاری درتالارفروردین مجتمع فجرسنندج بر روی سن می رود

شناسهٔ خبر: ۲۵۱۲۸۹۴ شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۳ – ۱۲:۱۶
به گزارش خبرنگار مهر، دراین اثر نمایشی هفت تابلوی متمایز در سبک وروش تئاتر مستند، جنایت های غیر انسانی گروه تکفیری داعش ورنج آوارگی ،کشتار زنان، مردان و کودکان بی گناه کوبانی و شنگال به زبان کردی روایت می شود.
 
در این نمایش ۱۴ بازیگر در میزانسن های فرمیک و زیبا،استقامت مردم کوبانی و شنگال رادردفاع از سرزمین فریاد می زنند.
 
استفاده به جا وکارشناسی از موسیقی زنده حماسی با ملودی کردی،طراحی لباس، نور واکسسوار سنگین متحرک اززیبایی های تئاتر هاوارکوبانی است.
 
بعد از حمله گروه تروریستی داعش به شهر کوبانی در سوریه و مقاومت مردم این شهر در مقابل تروریست ها آثار مختلف فرهنگی و هنری با محوریت این شهر در استان کردستان تهیه و تولید شده است.
 
چندی قبل نیز هنرمندان عرصه موسیقی و حتی سینما نیز اقدام به تولید آثاری با محوریت کوبانی کرده بودند که این آثار مورد استقبال قابل توجه اقشار مختلف مردم قرار گرفت.
 
افشین خدری نویسنده و کارگردان نمایش فریاد کوبانی از جمله هنرمندان فعال عرصه تئاتر استان کردستان است که بیش از یک دهه است در این عرصه فعالیت می کند و در جشنواره های مختلف فرهنگی و هنری نیز حضور موفق داشته است.

شناسه خبر : 10263

این خبر رو هم ببینید

سروده‌های شعرای کُرد، مصداق ارادت اهل سنت به امام مهربانی‌ها

 هنر و ادبیات از عرصه‌های عمده ظهور و تجلی اعتقادات و باورهای دینی، مذهبی و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × سه =