خانه / فرهنگی / از اواخر اردیبهشت ماه امسال انجام می شود؛ آغازعملیات احداث ۷ پلاتو نمایش در استان کردستان

از اواخر اردیبهشت ماه امسال انجام می شود؛ آغازعملیات احداث ۷ پلاتو نمایش در استان کردستان

سنندج – مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان گفت: عملیات احداث پلاتو نمایش در هفت شهرستان استان از اواخر اردیبهشت ماه امسال آغاز می شود.


به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان، جلال قلعه شاخانی گفت: در دیدار هفته گذشته با هنرمندان حوزه تئاتر استان ساخت چهار سالن پلاتو نمایش قطعی و اعلام شد که با پیگیری و رایزنی های انجام شده عملیات اجرایی ساخت پلاتو در سه شهرستان دیگر استان نهایی شد.

وی عنوان کرد: عملیات احداث پلاتو در شهرستان های سنندج، بانه، مریوان و قروه، بیجار، دیواندره و سقز تا پایان اردیبهشت جاری آغاز می شود.

قلعه شاخانی با بیان اینکه کار مطالعات، انتخاب مشاور پروژه و تهیه نقشه احداث این سالن ها انجام شده است، بیان کرد: تلاش می شود تا پایان سال جاری کار ساخت این سالن های نمایش به اتمام برسد.

وی نبود سالن پلاتو در شهرستان های استان را یکی از عمده ترین مشکلات حوزه نمایش ذکر کرد و افزود: استان کردستان در حوزه نمایش هنرمندان خوب و نام آوری دارد که هر ساله با حضور در جشنواره های مختلف ملی خوش درخشیده اند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان، به اولویت های این اداره کل در حوزه تئاتر اشاره کرد و افزود: حمایت از اجرای عمومی و تولید نمایش، آموزش هنرمندان حوزه تئاتر و برگزاری جشنواره های تئاتر به ترتیب سه اولویت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در سال جاری است.

قلعه شاخانی، تولید و اجرای عمومی ١٥٩ نمایش جدید در حوزه تئاتر خیابانی، صحنه ای، عروسکی، کودک و نوجوان، نمایشنامه خوانی توسط گروه های نمایشی استان، اجرای عمومی نمایش های خیابانی با موضوع کاهش آسیب های اجتماعی و اعتیاد در روستا های  مرزی مریوان، سرو آباد و دیواندره و اجرای  ٤  نمایش از هنرمندان تئاتر کردستان در جشنواره های کردستان عراق را از جمله فعالیت انجمن نمایش استان در سال گذشته برشمرد.

وی بیان کرد: همچنین برگزاری بیست و هشتمین جشنواره های تئاتر استانی، برگزاری دوازدهمین جشنواره بین المللی تئاترخیابانی مریوان با حضور بیش از ٤٠ گروه نمایشی داخلی و خارجی، برگزاری چهاردهمین جشنواره ی تئاتر کردی سقز با حضور ١٢ گروه نمایشی از سراسر کشور، برگزاری چهارمین جشنواره ی منطقه ای تئاتر طنز دیواندره، برگزاری دومین جشنواره نمایش های کوتاه “تیک” قروه، برگزاری پنجمین جشنواره  نمایش خیابانی سقز و درخشش هنرمندان کردستان در پنجمین جشنواره منطقه ای تئاتر معلولان زاگرس از دیگر فعالیت ها انجمن نمایش استان در سال ٩٦ است.

شناسه خبر : 21660

این خبر رو هم ببینید

وقتی دهه هشتادی ها پرچم انقلاب اسلامی را بر می دارند

۲۲ بهمن، مقابل هیچ دوربینی نیست که تصویری از یک کودک یا نوجوان دیده نشود؛ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 5 =