خانه / فرهنگی / استاد حوزه و دانشگاه قم: موضوع تکفیر به احیای سلفیت بازمی‌گردد

استاد حوزه و دانشگاه قم: موضوع تکفیر به احیای سلفیت بازمی‌گردد

استاد حوزه و دانشگاه قم با تاکید بر اینکه موضوع تکفیری‌ها به احیای سلفیت بازمی‌گردد، گفت: پدیده تکفیر پس از مطرح کردن اسلام ناب محمدی(ص) در جهان اسلام شکل گرفت

به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، حجت‌الاسلام عبدالله بخشی ظهر امروز در مراسم تجلیل از اصحاب وقف استان کردستان در سنندج اظهار کرد: وقف صدقه جاریه است که از صدر اسلام وجود داشته است.
 
وی اضافه کرد: جدای از اینکه می‌توان با وقف یک صدقه دائمی برای خود ایجاد کنیم، در زمینه حفظ اسلام و جامعه اسلامی نیز تاثیر بسزایی خواهد داشت.
 
وی گفت: هرکس به هر شکلی می‌تواند بخشی از جان، مال و توانش را وقف کند و نشر مسائل اسلامی نیز می‌تواند یکی از راه‌های وقف کردن باشد.
 
این استاد حوزه و دانشگاه قم به گسترش مسائل اسلامی در جامعه اشاره کرد و ادامه داد: عده‌ای برای از بین بردن اسلام سرمایه‌گذاری متضادی را در این زمینه می‌کنند.
 
بخشی، فتنه تکفیری‌ها را یک پدیده غیرمنتظره دانست که امروز جوامع اسلامی با آن روبه رو است و ادامه داد: جریان تکفیری‌ها در چند سال اخیر و به صورت هدفمند علیه اسلام فعالیت خود را آغاز کرده‌اند.
 
وی بیان کرد: موضوع تکفیری‌ها پدیده ناشایستی است که بعد از شکل‌گیری امت اسلامی، خلافت اسلامی و حکومت اسلامی مطرح شده است.
 
این استاد حوزه و دانشگاه قم با تاکید بر اینکه موضوع تکفیری‌ها به احیای سلفیت بازمی‌گردد، تصریح کرد: پدیده تکفیر پس از مطرح کردن اسلام ناب محمدی(ص) در جهان اسلام شکل گرفت.
 
بخشی با بیان اینکه تکفیری‌ها سابقه خود را به خوارج ربط می‌دهند، ادامه داد: اما سابقه تکفیری‌ها به سال ۲۰۰۳ میلادی در زمان حمله آمریکا به عراق برمی‌گردد.
 
وی با اشاره به جذب نیرو توسط نیروهای داعش از ۱۰۲ کشور جهان افزود: آمادگی همیشگی برای کشته شدن یکی از ویژگی‌های این گروه تکفیری است.
 
وی همچنین عنوان کرد: داعش را نمی‌توان در گروه‌های شیعه، سنی، اخوانی‌ها و گروه القاعده تعریف کرد چرا که این گروه تکفیری با تمامی گروه‌های اسلامی در جهان دشمن است.
 
بخشی با تاکید بر اینکه امروزه گروه داعش به یکی از مهم‌ترین مسائل امنیتی جهان بر روی میز تمام سیاست‌گذارها در جهان تبدیل شده است، بیان کرد: این گروه تکفیری سعی دارد با اقداماتشان اساس اسلام را از بین ببرد.
 
وی با اشاره به اینکه تکفیری‌ها با اقداماتشان یک پروژه اسلام‌هراسی را در جهان پدید آورده‌اند، اضافه کرد: این گروه مفهوم جهاد را تنها مقابله نظامی معنی می‌کند.
 
این استاد حوزه و دانشگاه قم در پایان با اشاره به کشته شدن ۳۷۵ امام جماعت اهل تسنن توسط گروه تکفیری داعش تاکنون، خاطرنشان کرد: خودداری از هرگونه جهاد علیه امریکا و اسرائیل از دیگر ویژگی‌های این گروه است.
 

شناسه خبر : 4669

این خبر رو هم ببینید

یادی از علامه تقی جعفری و حضورش در کردستان/ شهباز محسنی

دانشجوی مقطع کارشناسی که بودم علاوه بر کلاس های دانشکده، در جلسات و سخنرانی های …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × چهار =