خانه / دینی / استاد دانشگاه کردستان: توهین به اعتقادات شیعه و سنی حرام است

استاد دانشگاه کردستان: توهین به اعتقادات شیعه و سنی حرام است

استاد دانشگاه کردستان در همایش روحانیون شیعه و سنی در مریوان با اشاره به اینکه مذهب به معنای شیوه و روش است، گفت: شرط برادری و مسلمانی ایمان است و هر گونه توهین به اعتقادات شیعه و سنی حرام است.

به گزارش خبرنگار زریوار خبر، عبدالسلام کریمی استاد دانشگاه کردستان در همایش روحانیون شیعه و سنی در مریوان با اشاره به اینکه مذهب به معنای شیوه و روش است، اظهار داشت: مذاهب اسلامی باید با وحدت و چنگ زدن به ریسمان الهی، نقشه های تکفیرها و دشمنان اسلام را خنثی کنند و در مقابل آنان بایسند.
وی در این همایش با بیان اینکه شرط برادری و مسلمانی ایمان است، اظهار داشت: توهین به اعتقادات شیعه و سنی حرام است و به قول بیانات مقام معظم رهبری جزء خط قرمز نظام است.
وی در جمع علماهای اهل تسنن و اهل تشیع و برخی از مسئولین ادارات این شهرستان که در سالن اجتماعات ارشاد اسلامی مریوان و با همت سپاه این شهرستان برگزارشد، گفت: دشمنان اسلام با استفاده از خود اسلام و ایجاد فتنه در میان مسلمانان قصد مقابله با آن را دارند.
 
وی ادامه داد: دشمنان اسلام هدفی جز القای اسلام ستیزی و اسلام گریزی در اذهان عمومی ندارند. و اسرائیل، آمریکا به عنوان سردمدار دشمنی با اسلام، مستقیم به اسلام حمله نمی کنند بلکه با آموزش گروه های همچون النصر و داعش دین اسلام را به جهانیان خشن و بی رحم معرفی می کنند.
این استاد دانشگاه با اشاره به رسالت پیامبران در دعوت از مردم بر اساس وحدت و یکپارچی بین امت، تصریح کرد: با داشتن وحدت بین مذاهب می توانیم حیله های دشمنان را تشخیص داده و در شرایط حساس تصمیم های عاقلانه و صحیح بگیریم.
 
وی راه های خروج از تکفیر را مراجعه و برگشت به قرآن و سنت، مراجعه به مراجع (مانند امام شافعی(ع) و امام جعفر صادق(ع) وتاکید بر مشترکات عنوان کرد.
وی تأکید کرد: اتحاد بین مسلمین نباید بخاطر و به بهانه دشمن صورت گیرد بلکه باید به اصل خود و اصل برادری دینی انجام شود. انتهای پیام/
پنجشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۴ / ۱۲:۴۸|کد خبر : ۲۳۴۱

شناسه خبر : 5431

این خبر رو هم ببینید

بیانیه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت در پی اظهارات اسلام ستیز مسئولان فرانسه

شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت در پی توهین مجدد نشریه فرانسوی شارلی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 1 =