خانه / اجتماعی / استاندارکردستان از معلم خیر و نوع دوست بیجاری تجلیل کرد

استاندارکردستان از معلم خیر و نوع دوست بیجاری تجلیل کرد

استاندارکردستان ازتلاش های ثریا مطهرنیا معلم فداکار و نوعدوست ” سارا قربان سرشت ” دانش آموزحادثه دیده بیجاری تجلیل کرد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری؛ عبدالمحمد زاهدی صبح امروز در دیدار با این معلم بیجاری گفت: اقدامات خیرخواهانه و نوعدوستانه دارای ارزش های فراوان معنوی و فرهنگی است و باید با اطلاع رسانی مناسب زمینه الگوبرداری جامعه از این قبیل اقدامات خیرخواهانه را فراهم کرد و باید برای نهادینه شدن فرهنگ نوعدوستی تلاش کرد.
 
وی ضمن تاکید برحمایت مالی و نیز تامین هزینه های درمانی و عمل جراحی این دانش آموز خواستار همکاری خیرین برای تامین هزینه های درمانی
سارا و نیز برخی دیگر از دانش آموزان حادثه دیده و بیمار کم بضاعت جامعه برای کاهش فشار مالی ناشی از هزینه های درمانی برخانواده های آنها شد.
 
زاهدی ادامه داد: شغل معلمی دارای مبانی ارزشمند و کم نظیر انسان دوستی و نوع دوستی است و قطعا سرشت انسانی و والای معلمین در راه خدمت به دانش آموزان یکی از بی نظیرترین نمونه های از خودگذشتگی و خدمت به هم نوع است.
 
استاندار کردستان تصریح کرد: برای تامین نیازهای درمانی این دانش آموزان باید با همه تلاش کنیم  که در این راستا باید تاسیس موسسات خیریه و ورود افراد خیر به این امر انسانی و خداپسندانه و نیز حمایت دولت بستر لازم برای کمک به  این دانش آموزان فراهم شود.
 
وی از حسن نیت و پیگیری های فداکارانه  این معلم دلسوز و خدمتگذار برای درمان سارا تقدیر و تشکر کرد.
 
 لازم ذکر است سارا قربان سرشت دختر هشت ساله و دانش آموز  مدرسه شهید گنجیان روستای همایون از توابع شهرستان بیجار در سن ۸ ماهگی بر اثر یک حادثه دلخراش در منزل ، از قسمت دست و صورت دچار سوختگی شدید شده و در سالهای گذشته به علت ناتوانی مالی پدر و مادر در وضعیت بسیار نامناسبی بوده اما در دو سال اخیر با پیگیریها و تلاشهای شبانه روزی ثریا مطهر نیا معلم فداکارش ، سوختگی های دست و صورت سارا در حال درمان است.
 
در این دیدار همچنین ثریا مطهر نیا معلم بیجاری ضمن تشریح اقدامات صورت گرفته جهت مداوای این دانش آموز گفت: در ۲ سال اخیر بارها سارا را برای مداوا به تهران برده ولی به دلیل زیاد بودن مخارج درمان این دانش آموز توان کافی رابرای  ادامه درمان سارا ندارد و نیازمند حمایت جامعه است و بنابراین از خیرین انتظار دارد ، در درمان سارا که هزینه های فراوانی دارد او و خانواده سارا را همراهی کنند .

شناسه خبر : 9377

این خبر رو هم ببینید

انتشارنخستین تصاویرازمحل های اصابت موشک های سپاه به مقر تروریستها

نیروی هوافضای سپاه نخستین تصاویر از محل های اصابت موشک های سپاه به مقر تروریست …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − چهار =