خانه / سیاسی / استاندار کردستان: وقوع بسیاری از حوادث ناشی از دخالت های غیرعلمی انسان در طبیعت است

استاندار کردستان: وقوع بسیاری از حوادث ناشی از دخالت های غیرعلمی انسان در طبیعت است

سنندج- استاندار کردستان با اشاره به لزوم حفظ محیط زیست به عنوان یک ضرورت اصلی، عنوان کرد: وقوع بسیاری از حوادث ناشی از دخالت های غیرعلمی و غیرمنطقی انسان در طبیعت است.

به گزارش خبرنگار مهر، عبدالمحمد زاهدی ظهر امروز دوشنبه در جمع اعضای جوانان، امدادگران و داوطلبان جمعیت هلال احمردرسنندج با اشاره به اینکه یکی از مهمترین اهداف جمعیت های صلیب سرخ و هلال احمر تسکین آلام بشری است، گفت:  بسیاری از حوادث در طول تاریخ به دلیل بی توجهی به قوانین طبیعت گریبانگر انسان‌ها شده است.
وی عنوان کرد: جوامع بشری امروز درگیر مسائل و مشقت های فراوانی است که یا براثر حوادث طبیعی، انسانی و یا جنگ ها و منازعات بین المللی و منطقه ای ایجاد شده است.
وی اظهارداشت: متاسفانه در برهه کنونی انسان ها با بیشترین آلام و مشقت در سطح جهان به ویژه منطقه خاورمیانه مواجه شده اند.
استاندار کردستان با بیان اینکه تسکین آلام بشری یکی از ویژگی های است که در فطرت و ضمیر ناخوادآگاه انسان ها وجود دارد، افزود: مهمترین عبادت در عصر حاضر این است که درد و رنج و مصیبتی را از کسی یا جامعه ای کاهش دهیم.
زاهدی بر توجه به سلامت جسمی و روحی وروانی مردم تاکید کرد و گفت: اگر مطالعه دقیقی در ارتباط با وقوع حوادث طبیعی هم چون سیل، زلزله، صاعقه و غیره شود متوجه خواهیم شد که عمده خسارات جانی و مالی ناشی از این حوادث به علت بی توجهی انسان بوده است.
وی با بیان اینکه بسیاری از حوادث ناشی از دخالت های غیرعلمی و غیرمنطقی انسان در طبعیت است، ادامه داد: بسیاری از حوادث مالی و جانی ناشی از سیل متوجه کسانی بوده که اسکان آنها در مناطق محل عبور آب بوده است.
وی عنوان کرد: امروز جمعیت هلال احمر و صلیب سرخ به عنوان سازمانی مستقل، عمومی و غیردولتی در دنیا وظیفه تسکین آلام بشری را برعهده دارند.
استاندار کردستان اظهارداشت: به خاطر وضعیت نامناسب جاده های استان و عدم رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی، شاهد وقوع حوادث جاده ای زیادی در استان هستیم.

شناسهٔ خبر: ۳۶۲۰۶۸۱ – دوشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۵ – ۱۵:۱۶
لینک گروه تلگرام پایگاه خبرگزاری کردنور

شناسه خبر : 13313

این خبر رو هم ببینید

مبارزه با فساد در کردستان در انتظار تحرک جدی تر

یکی از اولین سفرهای استانی، آیت الله رییسی، رییس دستگاه قضا در بدو انتصاب به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + 11 =