خانه / اجتماعی / استاندار کردستان از سد قشلاق سنندج بازدید کرد

استاندار کردستان از سد قشلاق سنندج بازدید کرد

سنندج-استاندار کردستان به همراه هیئتی متشکل از معاون عمرانی خود، مدیران عامل صنعت آب و برق استان از سد قشلاق سنندج بازدید کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی شرکت آب منطقه ای کردستان، استاندار کردستان در این بازدید، ضمن مشاهده و استماع آخرین وضعیت آب سدقشلاق، با یادآوری بحران خشکسالی و کمبود آب در سال گذشته در شهرسنندج و تقدیر از نحوه مدیریت بحران آب گفت: خداوند متعال را شاکریم که امسال سال پربارانی بوده و ما را از بحران نجات داد.
عبدالمحمد زاهدی بیان کرد: بارش های اخیر نیاید منجر به این شود که فکر کنیم بحران رفع شده و صرفه جویی نکنیم چراکه آینده به لحاظ بارندگی و وضعیت منابع آب قابل پیش بینی نیست.
وی عنوان کرد: از آنجا که کشور ما یک کشور گرم و نیمه خشک است بنابراین باید مدیریت  و صرفه جویی و مصرف بهینه در بخش آب شرب و کشاورزی را کماکان مراعات کنیم.
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای کردستان، در جریان بازدید استاندار از سدقشلاق به تشریح آخرین وضعیت سد و منابع آبی پرداخت و گفت: سال گذشته این موقع در آستانه بحران برای تامین آب شرب شهر سنندج بودیم اما به لطف خداوند امسال سد قشلاق با آورد مناسب مواجه و هم اکنون میزان ذخیره آن مطوب و شرایط مناسبی برای تأمین آب شرب شهر سنندج داریم.
اقبال شانظری به وضعیت سایر سدهای استان نیز اشاره و عنوان کرد: هم اکنون سدهای گاران، زیویه، بانه، سورال و سد و دریاچه زریوار در حال سرریز شدن هستند.
در این بازدید مدیران عامل صنعت آب و برق استان و همچنین معاونین و مدیران شرکت آب منطقه ای کردستان؛ استاندار را همراهی کردند.

شناسهٔ خبر: ۳۵۹۹۵۷۵ – شنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۵ – ۰۹:۵۵لینک گروه تلگرام پایگاه خبرگزاری کردنور

شناسه خبر : 6751

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به مشکلات یک هنر اقلیمی در گفت و گو با صابر محمودی، هنرمند نازک کار اهل سنندج؛ نازک کاری را به رسمیت بشناسید/حتی یک صندوق حمایتی نداریم

صابر محمودی از جمله هنرمندان اهل سنندج است که هنر نازک کاری نسل به نسل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده + بیست =