خانه / اجتماعی / استاندار کردستان اعلام کرد: راه اندازی شبکه مستقل کردی در سنندج/ راه اندازی بخش زبان کردی در خبرگزاری ها توجه ارزشی به اقوام است

استاندار کردستان اعلام کرد: راه اندازی شبکه مستقل کردی در سنندج/ راه اندازی بخش زبان کردی در خبرگزاری ها توجه ارزشی به اقوام است

سنندج-استاندار کردستان گفت: جدای از لزوم توسعه خبرگزاری ها ما به صورت جدی دنبال راه اندازی یک شبکه تلویزیونی مستقل کردی به مرکزیت سنندج هستیم تا از این امکان نیز برای توجه بیشتر به فرهنگ مردم کردستان و همچنین ایجاد وحدت و همدلی بیشتر در سطح کشور و منطقه بهره برداری شود

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان، عبدالمحمد زاهدی بعد از ظهر یکشنبه در جریان بازدید از خبرگزاری مهر و دیدار با مدیرعامل این خبرگزاری با بیان اینکه تصمیم و برنامه خبرگزاری های کشور در راه اندازی سرویس زبان کردی را اقدامی ارزشمند و ستودنی نام برد و گفت: این اقدام کار با اهمیتی است و نشان دهنده توجه ارزشی به اقوام در کشور است و زمینه ساز همبستگی بیشتر و اعتلای فرهنگ کشور می شود.
 
زاهدی افزود: خبرگزاری ها به دلیل توسعه فضای مجازی بهترین دریچه ای است که ما می توانم حرف خود را به جهانیان بزنیم و به همین دلیل باید این حوزه در عصر حاضر با توسعه بیشتری همراه شود.
 
وی تصریح کرد: جدای از لزوم توسعه خبرگزاری ها ما به صورت جدی دنبال راه اندازی یک شبکه تلویزیونی مستقل کردی به مرکزیت سنندج هستیم تا از این امکان نیز برای توجه بیشتر به فرهنگ مردم کردستان و همچنین ایجاد وحدت و همدلی بیشتر در سطح کشور و منطقه بهره برداری شود.
 
نماینده عالی دولت در کردستان اذعان داشت: راه اندازی سرویس زبان کردی در خبرگزاری مهر اقدامی با ارزش و قابل تقدیر است و این مهم نشان دهنده توجه ارزشی به اقوام و فرهنگ آنها در کشور است.
 
وی گفت: زمانی که خبرگزاری مهر در این سطح اقدام به ایجاد سرویس زبان کردی می کند یعنی به فرهنگ و ارزشهای یک قوم در چارچوب جمهوری اسلامی ایران اهمیت داده است و به همین دلیل باید اقدامات و حرکت های این چنین را تقویت و مورد حمایت قرار داد.
 
استاندار کردستان با اشاره به نتایج و دستاوردهای ایجاد سرویس زبان کردی در خبرگزاری مهر افزود: در حال حاضر در چهار کشور همسایه و حتی در سایر کشورهای جهان از جمله در اروپا کردها زندگی می کنند و بدون شک این جامعه مخاطب خوبی برای فعالیت های رسانه ای خبرگزاری مهردر حوزه زبان کردی خواهد بود.
 
وی با اشاره به آمادگی خود برای حمایت از خبرگزاری مهر و راه اندازی سرویس زبان کردی گفت: راه اندازی زبان کردی آن هم در استان کردستان اقدام خوبی است و ما آمادگی داریم تا از این کار حمایت کنیم و به همین دلیل باید ساز و کارهای لازم برای این حمایت ها نیز در دستور کار قرار گرفته و بررسی شود.
 
زاهدی با اشاره به اینکه همه نهادها و ارگان ها متعلق به نظام اسلامی هستند و باید حمایت شوند، افزود: همه ما در حوزه های مختلف برای خدمت به مردم و نظام اسلامی فعالیت داریم و به همین دلیل ارتباط و تعامل بهتر یکی از ضرورت های اصلی است.
 
وی اظهار داشت: وقتی که انقلاب اسلامی به پیروزی رسید نگاه جدیدی در جهان شکل گرفت و امروز ما نیازمند گسترش روزافزون این نگاه جدید به حکومت داری در جهان هستیم و بهترین امکان برای توجه به این مهم رسانه های جمعی به ویژه خبرگزاری هاست.
 
 
 
 
 
 
 
کد مطلب: ۹۱۴۶۴  |  تاريخ: ۱۳۹۴/۶/۲۳  |  ساعت: ۱۱ : ۵۳

شناسه خبر : 7319

این خبر رو هم ببینید

اراضی ملی؛ معضلی که دست از سر سقزی ها بر نمی دارد

اراضی ملی یا تداخل مالکیت اراضی داخل محدوده یا روستاهای شهرستان سقز، معضلی است که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × سه =