خانه / اجتماعی / استاندار کردستان اعلام کرد: افزایش ۱۷ درصدی تلفات جاده ای در کردستان/ تشدید نظارت موجب کاهش تلفات جاده ای در استان می شود

استاندار کردستان اعلام کرد: افزایش ۱۷ درصدی تلفات جاده ای در کردستان/ تشدید نظارت موجب کاهش تلفات جاده ای در استان می شود

استاندار کردستان گفت: بر طبق آمار موجود تعداد تلفات حوادث رانندگی جاده ای در استان ۱۷ درصد افزایش دارد که تشدید نظارت و کنترل تردد موجب کاهش آمار تلفات جاده ای در استان می شود.

به گزارش خبرگزاری کردپرس عبدالمحمد زاهدی در جلسه کمیسیون ایمنی راه‌های استان کردستان که در محل سالن شهدای گمنام استانداری برگزار شد با بیان این مطلب اظهار داشت: بر طبق آمار موجود تعداد تلفات حوادث رانندگی جاده ای ۱۷ درصد افزایش دارد که این میزان در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته حدود ۶۰ نفر بیشتر است که حدود ۴۰ نفر از آمار جان باختگان در وقوع ۷ فقره تصادف به ثبت رسیده اند.
وی افزود: مسئله مهمی که باید با دقت به آن توجه شود این مطلب است که عمده محورهای مواصلاتی استان جاده‌های فرعی درجه یک و دو ولی با کارکردی آزادراهی هستند.
زاهدی خاطر نشان کرد: دیگر مسئله مهم وضعیت کیفیت خودروهای مورد استفاده در کردستان است که تعداد پیکان و پراید در این استان آمار بالایی دارند و یکی از دلایل آن ممنوعیت تردد این خودروها در کلانشهرهاست.
استاندار کردستان ادامه داد: متاسفانه در زمینه وضعیت کیفیت جاده‌های استان هم با مشکلاتی مواجه هستیم و بنده حتی در جلساتی هم که در تهران برگزار می‌شود زیرساخت‌های جاده‌ای استان را مطرح می‌کنم هر چند در سفر رئیس جمهور به استان توجه ویژه‌ای به این بخش شده است.
وی در بخشی دیگر از سخنان خود با انتقاد از این مبحث که ساختار کشور به گونه‌ای است که بر این باورند که در استان‌ها نمی‌توانند جاده بسازند، گفت: وقتی نمایندگان وزارتخانه‌ها و یا نماینده دولت در استان‌ها وجود دارند چه لزومی دارد که حتما استاندار در تهران جلسه بگذارد که از تهران برای علامت‌گذاری به استان بیایند.
زاهدی بیان اینکه عامل انسانی موجب ۷۰ درصد تصادفات است در ادامه تصریح کرد: عمده ترین عامل مهم در تصادفات را خواب‌آلودگی، انحراف به چپ و رعایت نکردن سرعت مجاز در جاده را تشکیل می دهد.
وی ضمن تاکید برتشدید نظارت نیروی انسانی پلیس در جاده‌های استان خواستار استفاده از دوربین‌های کنترل سرعت و نظارتی به منظور کاهش آمار تلفات جاده ای در تصادفات شد.
استاندار کردستان در پایان با اشاره به اینکه بخشی از تصادفات در جاده‌های روستایی صورت می‌گیرد در ادامه تصریح کرد: متاسفانه شاهد هستیم که با افزایش میزان جاده‌های آسفالته روستایی، آمار تصادفات نیز افزایش می‌یابد که می‌طلبد در این خصوص فرهنگ‌سازی شود و جاده‌ها نیز به علائم هشداری مجهز شوند.

 
کد مطلب: ۹۸۹۸۵  |  تاريخ: ۱۳۹۴/۱۰/۲۴  |لینک گروه تلگرام پایگاه خبرگزاری کردنور

شناسه خبر : 7055

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به مشکلات یک هنر اقلیمی در گفت و گو با صابر محمودی، هنرمند نازک کار اهل سنندج؛ نازک کاری را به رسمیت بشناسید/حتی یک صندوق حمایتی نداریم

صابر محمودی از جمله هنرمندان اهل سنندج است که هنر نازک کاری نسل به نسل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده + 3 =