خانه / اجتماعی / استاندار کردستان: برنامه ها و فعالیت های مرتبط با شهدا نباید کلیشه ای باشد

استاندار کردستان: برنامه ها و فعالیت های مرتبط با شهدا نباید کلیشه ای باشد

سنندج – استاندار کردستان گفت: متاسفانه در طول چند دهه گذشته هیچ کار ماندگاری برای شهدا انجام نداده ایم و نباید برنامه های مرتبط با شهدا کلیشه ای باشد.


بهمن مرادنیا ظهر امروز در جلسه شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت استان کردستان، اظهار داشت: چاپ کتاب و نامگذاری کوچه‌ها به نام شهدا اقدامات خوبی است اما باید اقدامی کلی و ماندگار مانند ساخت موزه صورت گیرد که محلی برای یادآوری هم باشد.

وی افزود: در طول سال کارهای زیادی از سوی دستگاه‌های مختلف استان انجام می‌شود که زودگذر و آنی هستند، باید برنامه‌های محدود و بدون پراکنده کاری ولی خاص و تأثیرگذار داشته باشیم.

استاندار کردستان در ادامه بر لزوم توجه و حفظ حرمت و منزلت جانبازان، آزادگان و ایثارگران نیز تاکید کرد و ادامه داد: این عزیزان، شهدای زنده هستند و باید قدر آنها را بدانیم و توجه شایسته ای به آنان داشته باشیم.

مرادنیا در این جلسه که به منظور هماهنگی برنامه‌های ۲۲ اسفند، روز بزرگداشت شهدا و سالروز تأسیس بنیاد شهید برگذار شد، یادآور شد: گرامیداشت شهدا نباید منوط به یک روز خاص باشد بلکه در طول سال باید برنامه‌های متعدد داشته باشیم و از خانواده‌های آنان نیز دیدار و سرکشی کنیم.

وی در پایان سخنان خود بیان کرد: همه دستگاه‌های اجرایی استان موظف هستند در آستانه سال نو از خانواده شهدای مجموعه خود سرکشی کنند و احترام به مقام و منزلت شهدا را سرلوحه فعالیت‌های کاری خود در سال آینده کنند.

شناسه خبر : 22712

این خبر رو هم ببینید

هم‌نوایی دف و باران در سنندج/ طنین نوای همدلی در قلب کردستان

مولودی موسیقی دف در سنندج بر ساز باران سوار شد و عظمتی را به تصویر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت + چهار =