خانه / فرهنگی / استاندار کردستان خواستار نهادینه شدن فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه شد

استاندار کردستان خواستار نهادینه شدن فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه شد

باید به این باور برسیم که ادامه دادن راه و آرمان های شهدا و عمل به اهدافشان و نیز نهادینه شدن و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه ضروریست

 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری؛ عبدالمحمد زاهدی در مراسم گرامیداشت سالروز بنیاد شهید در محل سالن شهدای گمنام استانداری کردستان گفت: با توجه به جایگاه والا و رفیع شهدا در نظام مقدس جمهوری اسلامی تجلیل از مقام شامخ آنها تنها نباید به ۲۲ اسفندماه منتهی شودبلکه همواره  باید در تمام ایام سال از آنها تجلیل و نسبت به حفظ یاد و خاطره آنان تلاش کنیم.
 
وی افزود:برطبق آیات قرآن کریم و نیز مبانی ارزشمند دینی و اعتقادی ما شهدا همواره ناظر بر اعمال هستند و بر آن گواهی می دهند و قطعا اگر جایگاه متعالی شهدا را باور کنیم آنگاه به منزلت والای آنها دست یافته ایم.
 
زاهدی کردستان را نماد عینی تابلوی ایثار و شهادت در کشور برشمرد و حضور بیش از ۲۳ هزار شهید مهاجر و انثار در استان گواه این مطلب ذکر کرد.
 
استاندار کردستان تصریح کرد: واژه شهید در حقیقت یک واژه قرآنی است که دیدن و گواهی دهنده از مهمترین و شاخص ترین این معانی برای این واژه در قرآن کریم است.
 
وی ضمن تاکید بر ارتقا سطح کمی و کیفی برنامه های گرامیداشت یاد شهدا خواستار حرکت و عمل در مسیر و راه شهدا شد و گفت: باید با دوری از اهداف مادی ونیز تبلیغاتی که موجب تغییرهدف برگزاری این مراسمات شود باید تلاش کرد دید معنوی و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت را گسترش داد.
 
زاهدی اطلاع رسانی مناسب دستگاه های اجرایی برای جلب مشارکت بیشتر خانواده ها در برگزاری همایش پیاده روی گرامیداشت ۲۲ اسفند سالروز تاسیس بنیاد شهید در سطح استان را خواستار شد.
 
استاندار کردستان در پایان با تاکید بر لزوم رعایت شیوه های صحیح تبلیغاتی در نصب تصاویر شهدا در سطح جامعه گفت: باید برای ارائه مناسب و مطلوب تصاویر و پیام شهدا به جامعه از وجود افراد توانمند و نیز ابراز تبلیغاتی قوی و با کیفیت استفاده کرد.

شناسه خبر : 5039

این خبر رو هم ببینید

سروده‌های شعرای کُرد، مصداق ارادت اهل سنت به امام مهربانی‌ها

 هنر و ادبیات از عرصه‌های عمده ظهور و تجلی اعتقادات و باورهای دینی، مذهبی و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده − 7 =