خانه / اجتماعی / استاندار کردستان: مدیریت واحد در مرز باشماق مریوان هنوز به نتیجه نرسیده است

استاندار کردستان: مدیریت واحد در مرز باشماق مریوان هنوز به نتیجه نرسیده است

سنندج – استاندار کردستان گفت: در حال حاضر بهم ریختگی و ناهماهنگی های بسیاری در مرز باشماق مریوان وجود دارد و بحث مدیریت واحد در این مرز پس از چند سال هنوز به نتیجه نرسیده است.


به گزارش خبرنگار کردنور، بهمن مرادنیا شامگاه یکشنبه در جلسه کارگروه مقابله با تحریم‌های استان کردستان، بر ضرورت حذف و برداشته شدن خود تحریمی‌ها و همراهی بیشتر دستگاه‌های اجرایی تاکید کرد و اظهار داشت: گام اول موفقیت در مقابله با تحریم‌ها برداشتن خود تحریمی‌ها است که بواسطه ناهماهنگی‌ها و عدم مدیریت صحیح به وجود آمده است.

وی با بیان اینکه متأسفانه برخی از ادارات بخشی نگر و تنها به منافع اداره متبوع خود می‌اندیشند، افزود: وظیفه همه ما در نهایت خدمت به مردم است و انتظار داریم دستگاه‌های اجرایی همسوتر و روانتر با همدیگر کار کنند.

استاندار کردستان مانع تراشی در مسیر کارها را آسان و برداشتن موانع و محدودیت‌ها امری دشوار قلمداد کرد و ادامه داد: هم اکنون فرصت‌های خوبی برای رونق صادرات و افزایش ترانزیت از مرز باشماق مریوان فراهم است و نباید با ناهماهنگی این فرصت از دست برود.

مرادنیا یادآور شد: در آینده نزدیک مرز سیرانبند هم به روی مسافران باز می‌شود و ما باید از دو مرز باشماق و سیرانبند نهایت استفاده و بهره برداری را داشته باشیم.

وی کردستان در ادامه سخنان خود با انتقاد از وجود ناهماهنگی و بهم ریختگی در مرز باشماق مریوان، بیان کرد: ما در این مرز هنوز به مدیریت واحد نرسیده‌ایم و علیرغم برگزاری چندین جلسه و بازدید هنوز به جایی نرسیدیم و کسی نیز در این رابطه خود را پاسخگو نمی‌داند.

استاندار کردستان گفت: لازم است گام‌های عملی و اساسی برای رفع مشکلات مرز باشماق برداشته شود تا از فرصت تجاری ایجاد شده با اقلیم کردستان عراق بهره مند شویم.

شناسه خبر : 22764

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به عملکرد رئیس جمهوری در یک سال گذشته/دکتر شبان شهیدی مؤدب

البته در هرگونه ارزیابی عملکرد رئیس‌ ‌جمهوری، شرایط متعددی را باید در نظر گرفت؛ از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 − سه =