خانه / جریانات تکفیری / استفاده داعش از شرکت های ارتباطی آمریکایی

استفاده داعش از شرکت های ارتباطی آمریکایی

گروه تروریستی داعش برای جذب جوانان از شرکت های فناوری آمریکایی استفاده می کند

به نقل از العالم، روزنامه واشنگتن پست نوشت: گروه داعش از فناوری و شبکه های اجتماعی برای تبلیغات و به خدمت گرفتن نیروهای جدید استفاده می کند.
 
این روزنامه آمریکایی افزود: ماه گذشته پس از آنکه یک جوان تروریست ۳۸ گردشگر را در شهر ساحلی سوسه تونس به قتل رساند، داعش از یکی از بزرگترین شبکه های اجتماعی آمریکایی یعنی توییتر برای به عهده گرفتن مسوولیت این حمله و تهدید به اجرای حملات بیشتر استفاده کرد.
 
سه روز قبل از این حمله نیز داعش به دیگر تریبون رسانه ای آمریکایی یعنی سایت یوتیوب متوسل شد و فیلم تبلیغاتی سه عملیات قتل گروهی هولناک را منتشر کرد.
 
کارشناسان مبارزه با تروریسم می گویند: در حالی که داعش در عراق و سوریه حضور و کنترل بخش های وسیعی از این دو کشور را در اختیار دارد، درحملات تروریستی کشورهای دیگر نیز دخیل است و از شرکت های ارتباطات اجتماعی آمریکایی برای جذب و به خدمت گرفتن نیروهای جدید و همچنین گسترش ایدیولوژی خود و ترغیب به حملات استفاده می کند.
 
باراک اوباما رییس جمهور آمریکا، ۶ ژوئیه در سخنانی در پنتاگون گفت: باید اذعان کنیم که داعش به طور خاص در به خدمت گرفتن افراد ضعیف درجهان ازجمله آمریکا فعال است.
 
در اروپا برخی از دولتها از شرکت های ارتباطات اجتماعی خواسته اند پست های مربوط به تروریسم را منع یا حذف کنند.

شناسه خبر : 3769

این خبر رو هم ببینید

گفتاری درباره اسلام و فتنه تکفیر علیرضا سبحانی

یک پژوهشگر حوزه علمیه قم، با بیان اینکه تکفیری‌ها بر پیکره اسلام ضربه وارد می‌کنند، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 5 =