خانه / علمی / استقبال پلیس از ثبت هوشمند تخلفات موتورسیکلتها/ ثبت هوشمند تمامی تخلفات رانندگی تا ۳ سال آینده

استقبال پلیس از ثبت هوشمند تخلفات موتورسیکلتها/ ثبت هوشمند تمامی تخلفات رانندگی تا ۳ سال آینده

رئیس پلیس راهور تهران بزرگ با بیان اینکه هر موتورسیکلتی که فاقد پلاک ملی باشد متخلف است و به شدت با آن برخورد می شود، گفت: از بکارگیری سیستمهای هوشمند برای مدیریت و ثبت تخلفات موتورسیکلت ها استقبال می کنیم و تلاش خواهیم کرد که زمینه تحقق این مهم را فراهم سازیم.

سرهنگ تیمور حسینی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: خوشبختانه طرح پلاک ملی برای موتورسیکلت ها اجرایی شد و با موتورسیکلت هایی که فاقد پلاک ملی باشند به شدت برخورد می شود.
وی ادامه داد: اگرچه مشکلاتی برای خواندن پلاک موتورها وجود دارد اما در تلاشیم با به کارگیری راه حل های مناسب این مشکلات را از سرراه برداریم تا امکان ثبت تخلفات موتورسیکلت ها به وسیله دوربین های نظارتی فراهم شود.
رئیس پلیس راهور تهران بزرگ با بیان اینکه خروجی های محدوده طرح ترافیک نیز به دوربینهای ثبت تخلفات مجهز شده و اعمال قانون در این معابر نیز به وسیله سیستم های هوشمند صورت می گیرد گفت: کسانی که بخواهند از مبادی خروجی به محدوده طرح ترافیک به صورت غیر مجاز وارد شوند، به عنوان ورود ممنوع جریمه می شوند که مبلغ جریمه آن بیشتر است و ضمن آنکه نمره منفی نیز در گواهینامه این افراد ثبت می شود.
وی تصریح کرد: در تلاشیم تا با همکاری مدیریت شهری تهران تا ۲ یا ۳ سال آینده برای اکثر تخلفات از سیستمهای هوشمند و دوربینهای ثبت تخلف بهره مند شویم.
سرهنگ حسینی در ادامه با بیان اینکه اکثر موتورسیکلت‌های موجود بی کیفیت بوده و استاندارد نیستند، گفت: استفاده از موتورسیکلت های استاندارد و برقی می تواند تا حدی مشکلات موجود در این زمینه را مرتفع کند.
وی به تاثیر آلایندگی موتورسیکلت‌ها بر محیط زیست و نقش پررنگ این وسایل نقلیه در آلودگی هوا اشاره کرد و افزود: تحقیقات انجام شده نشان می‌دهد که میزان آلایندگی هر موتورسیکلت، با آلودگی تولید شده ۵ خودرو  تولید داخل کشور که در حد استاندارد یورو ۲ هستند برابری می‌کند.

شناسه خبر : 20597

این خبر رو هم ببینید

کتاب خدمات کردها به اسلام و ایران نوشته شود

معاون امور حوزوی دفتر مقام معظم رهبری از کردستان به عنوان قطعه جواهر از ایران …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − 6 =