خانه / علمی / اشتباهاتی که هنگام مسواک زدن رخ می‌دهد

اشتباهاتی که هنگام مسواک زدن رخ می‌دهد

ممکن است برخی از افراد از مسواک درست استفاده نکنند و چگونگی زاویه گرفتن آن را در ناحیه شیار لثه‌ای به‌درستی انجام ندهند که باعث آزردگی آن قسمت می‌گردد

به گزارش زریان به نقل از باشگاه خبرنگاران، دکتر اکبر فاضل اظهار کرد: مسواک‌ها به سه دسته تقسیم می‌گردند که نوع اول مسواک‌های نرم (soft)، نوع دوم مسواک متوسط (medium) و نوع سوم مسواک سخت (hard) است.
 
وی افزود: مسواک‌های سخت بیشتر برای (denture prote2) مورد استفاده قرار می‌گیرد و کمتر برای دندان‌های طبیعی از مسواک سخت استفاده می‌کنیم. مسواک نرم بیشتر برای تمیز کردن مخاط لثه‌ای و از بین بردن میکروب سطح زبان از بین می‌بریم و مسواک medium برای دندان‌های عادی و طبیعی استفاده می‌کنیم. مسواک‌های medium از جمله برای از بردن میکروب روی دندان هم استفاده می‌کنیم. ولی اگر اشتباهاً از مسواک hard استفاده کردیم ممکن است به مینای دندان آسیب برساند و باعث ایجاد شیار در ناحیه لثه و دندان می‌گردد که منجر به حساسیت آن می‌شود.
 
وی در پایان گفت: ممکن است برخی از افراد از مسواک درست استفاده نکنند و چگونگی زاویه گرفتن آن را در ناحیه شیار لثه‌ای به‌درستی انجام ندهند که باعث آزردگی آن قسمت می‌گردد.

شناسه خبر : 20505

این خبر رو هم ببینید

به یاد «محمد قاضی» پدر ترجمۀ نوین ایران/ ایساک یونانسیان

محمد قاضی از مترجمان برجستۀ معاصر است. او را به حق می توان پدر ترجمۀ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × دو =