خانه / اجتماعی / اشتغال ۲۰۰ هزار کردستانی به کار صنایع دستی/نگهداری از اماکن قدیمی نیازمند اعتبارات ویژه است  

اشتغال ۲۰۰ هزار کردستانی به کار صنایع دستی/نگهداری از اماکن قدیمی نیازمند اعتبارات ویژه است  

 مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کردستان گفت: در حال حاضر در استان کردستان ۲۰۰ هزار نفر به کار صنایع دستی مشغول هستند.
 

 
خبرنگار مهر، فرهاد میمنت آبادی در جلسه شورای برنامه ریزی استان کردستان اظهار داشت: این افراد از طبقه محروم جامعه هستند که برای تامین مایحتاج خود مشغول به کار هستند.
وی افزود: این افراد بدون هیچ توقعی در توسعه اقتصادی، صنایع دستی و اشتغالزایی استان نقش بسزایی را ایفا می کند ولی متاسفانه به دلیل کمبود اعتبارات تا کنون نتوانسته ایم مکانی برای عرضه و فروش محصولات این افراد فراهم کنیم.
 مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کردستان بیان کرد: کردستان در سال جاری از ۲۶ عنوان محصول صنایع دستی خود ۲۴ اثر آن رسالت ملی گرفت و این ظرفیت ویژه ای است.
میمنت آبادی یاد آور شد: متاسفانه از این ظرفیت ها به شکل مناسب استفاده نمی شود تا نابود شود و بعدا از آن با صرف اعتبارات هنگفت به بحث احیای مجدد آن می پردازیم.
نگهداری از اماکن قدیمی نیازمند اعتبارات ویژه است
وی ادامه داد: متاسفانه به دلیل کمبود اعتبارات و ادغام سه وزارتخانه در خصوص نگهداری، پرداخت آب، برق و گاز اماکن قدیمی و گردشگری استان مشکل داریم.
مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کردستان گفت: متاسفانه چند روز قبل به دلیل عدم پرداخت پول برق، برق خانه کرد قطع شده بود و با مذاکرات دوباره وصل شد و متاسفانه این بحث به دلیل تاریخی بودن مکان و ورود گردشگران زیاد می تواند آبروی استان را زیر سوال ببرد.
کمبود اعتبارات حوزه پژوهش را تهدید می کند
رئیس دانشگاه کردستان در ادامه نشست اظهار داشت: متاسفانه کمبود اعتبارات حوزه پژوهش و تحقیقات دانشگاهی را که اساس توسعه استان است را تهدید می کند.
جهانشیر امینی افزود: رسالت دانشگاه پژوهش، آموزش و فرهنگ سازی است و تخصیص اعتبارت مناسب در کاهش تهدیدات فرهنگی و توسعه استان موثر است.
وی بیان کرد: دانشگاه ها در خصوص نیروی توانمند ماهر مسئول است و عدم توجه به حوزه های دانشگاهی در آینده نزدیک استان را با مشکل رو به رو می کند.
 
 
 

شناسه خبر : 9927

این خبر رو هم ببینید

ابراز همدردی فرمانده سپاه کردستان با خانواده کولبران جانباخته مریوانی

به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، سردار سیدصادق حسینی با صدور پیامی جانباختن دو برادر کولبر، …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − 10 =