خانه / سیاسی / اشواق جاف نمایندە حزب دموکرات کردستان در گفتگو با کردپرس: کُردها بر مطالبات پیشین خود از دولت مرکزی عراق پافشاری می کنند

اشواق جاف نمایندە حزب دموکرات کردستان در گفتگو با کردپرس: کُردها بر مطالبات پیشین خود از دولت مرکزی عراق پافشاری می کنند

یکی از نمایندگان کُرد در مجلس عراق ضمن اعلام هماهنگی میان نمایندگان کُرد با هیئت مذاکره کننده کُردی برای تشکیل دولت جدید این کشور، تاکید کرد که کُردها در دولت جدید نیز بر مطالبات پیشین خود پافشاری می کنند

یکی از نمایندگان کُرد در مجلس عراق ضمن اعلام هماهنگی میان نمایندگان کُرد با هیئت مذاکره کننده کُردی برای تشکیل دولت جدید این کشور، تاکید کرد که کُردها در دولت جدید نیز بر مطالبات پیشین خود پافشاری می کنند.
اشواق جاف عضو مجلس عراق از فراکسیون حزب دموکرات کردستان در گفتگو با خبرنگار کردپرس اعلام کرد: نمایندگان کُرد در مجلس عراق نشست هایی در خصوص نحوه مشارکت کُردها در دولت جدید این  کشور برگزار کردە و نتایج آن را به کمیته ای که به منظور بررسی مشارکت کُردها در دولت تشکیل شده، ارائه کردەاند.
وی در ادامه افزود: در مصاحبه ای مطبوعاتی نام اعضای کمیته که متشکل از نمایندگان جریان ها و احزاب کردی است، اعلام خواهد شد.
این نماینده افزود: این کمیته، هیئت مذاکره کننده کُردها در بغداد خواهد بود و تمامی نمایندگان نظرات و پیشنهادات خود را از طریق آن مطرح می کنند.
اشواق جاف در رابطه با مطالبات کردها از دولت جدید گفت: قطعاً کردها خواستار تحقق مطالبات خود از جملە اجرایی شدن ماده ۱۴۰ قانون اساسی عراق، قانون نفت و گاز،احقاق حقوق نیروهای پیشمرگ، تصویب لایحه بودجه ۲۰۱۴ و پرداخت خسارت به انفال شدگان هستند که در دولت های پیشین نیز مطرح بودەاند.
اشواق جاف حضور سازمان ملل در نشست های میان اربیل و بغداد را بسیار حائز اهمیت دانست و دلیل این اهمیت را چنین بیان کرد کە تجربە نشان دادە دولت مرکزی عراق از تصمیمات و وعده هایی که می دهد پشیمان می شود و عقب نشینی می کند.
وی گفت: یکی از احزاب سیاسی عراق طی چند سال گذشته تلاش کرد تا موجب تضعیف مجلس و تقویت کابینه دولت شود چرا که این قضیه در راستای تأمین منافع آنها بود اما نهایتاً نتیجه بالعکس شد و ورق برگشت و به ضررشان تمام شد.
 
کد مطلب: ۶۸۲۲۱  |  تاريخ: ۱۳۹۳/۵/۲۶  |  ساعت: ۱۷ : ۵۱

شناسه خبر : 18305

این خبر رو هم ببینید

تصمیم مشترک ایران و ترکیه مبارزه مشترک با تروریست ها است

عضو هیات رئیسه کمیسیون امور داخلی و شوراهای مجلس شورای اسلامی، در گفتگو با روزنامه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − هشت =