خانه / اجتماعی / اطلاعیه دانشگاه علوم پزشکی کردستان در مورد مرگ یک کودک سنندجی

اطلاعیه دانشگاه علوم پزشکی کردستان در مورد مرگ یک کودک سنندجی

سنندج- روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کردستان در مورد مرگ یک کودک در بیمارستان بعثت سنندج که در فضای مجازی بازتاب زیادی پیدا کرده است اطلاعیه ای صادر کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، در این اطلاعیه آمده است با توجه به انتشار موضوعی تحت عنوان مرگ یک کودک به نام پرسام عزیزی در بیمارستان بعثت سنندج در شبکه های اجتماعی موارد ذیل به اطلاع مردم شریف استان می رسد:
۱- بیمار مورد اشاره ساعت ۷ عصر روز هفتم مردادماه به دلیل سرفه و علایم سرماخوردگی به اورژانس کودکان بیمارستان بعثت مراجعه و پس از معاینه توسط پزشک کشیک اورژانس برای وی دارو تجویز می شود .
۲- چند روز قبل از مراجعه به بیمارستان، والدین کودک متوفی یک شیشه شربت گیاهی برای درمان سرفه از عطاری تهیه و به وی خورانده بودند.
۳- بلافاصله پس از کاهش هوشیاری بیمار در حین مراقبت در بیمارستان، معاینات و بررسی آزمایش های وی نشان داده که افزایش قابل توجه آنزیم های کبدی و شاخص های کلیوی خون در بیمار وجود داشت که این بررسی ها نشانگر مزمن بودن و سیر چند روزه بیماری داشته و مطابقتی با سیر چند ساعته در اثر تزریق یک آمپول ندارد.
۴-با عنایت به عدم امکان کاهش هوشیاری و مرگ ناگهانی در اثر دگزامتازون که در کتب مرجع پزشکی قابل دسترسی است وهمچنین غیر استاندارد و نا مشخص بودن بودن داروی گیاهی مصرف شده، جسد کودک و پرونده جهت بررسی و کالبد شکافی و آزمایشات سم شناسی و دارو در اختیار پزشکی قانونی قرار گرفت.
۵-کودک بلافاصله بعد از کاهش هوشیاری، در آی سی یو کودکان بستری و توسط فوق تخصص خون کودکان و فوق تخصص عفونی اطفال و متخصص مغز و اعصاب و فوق تخصص بیهوشی قلب چندین بار ویزیت شده است که ثبت شده است.
۶-دادستان انتظامی نظام پزشکی استان با حضور در بیمارستان و مطالعه جامع پرونده و مصاحبه با پزشکان معالج با توجه به مطالب پیش گفته، دستور بررسی جسد و ترکیب شیمیایی شربت گیاهی مورد اشاره را از طریق سازمان پزشکی قانونی و آزمایشگاه مرجع سلامت سازمان غذا و دارو صادر و کمیته کارشناسی فوق تخصصی را برای بررسی پرونده تعیین کرده اند.
در خاتمه ضمن عرض تسلیت به خانواده کودک متوفی و ابراز همدردی با انان به محض مشخص شدن علت مرگ، مراتب از طریق رسانه ها به اطلاع عموم خواهد رسید و از عموم رسانه ها و اشخاص و کانال های تلگرامی درخواست می شود از انتشار مطالب خلاف واقع -جهت رسیدگی دقیقتر به پرونده در فضایی علمی و آرام – خودداری نمایند
شناسهٔ خبر: ۳۷۲۷۴۷۶ – یکشنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۵ – ۰۸:۳۹

شناسه خبر : 6623

این خبر رو هم ببینید

اراضی ملی؛ معضلی که دست از سر سقزی ها بر نمی دارد

اراضی ملی یا تداخل مالکیت اراضی داخل محدوده یا روستاهای شهرستان سقز، معضلی است که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده + 18 =