خانه / اجتماعی / اعتبارات قطره‌چکانی کفاف پروژه‌های عمرانی را مریوان نمی‌دهد  

اعتبارات قطره‌چکانی کفاف پروژه‌های عمرانی را مریوان نمی‌دهد  

فرماندار مریوان گفت: اعتبارات قطره‌چکانی کفاف پروژه‌های عمرانی را مریوان نمی‌دهد.
 

  
عبدالله رشیدی‌پور در جلسه هماهنگی برنامه‌ریزی برای پروژه سد گاران شهرستان مریوان، اظهار داشت: پروژه‌های عمرانی شهرستان مریوان نیازمند اعتبارات ویژه‌ای هستند.
وی ادامه داد: اعتبارات فعلی پروژه‌های عمرانی مریوان بسیار اندک است و کفاف اتمام آنها را نمی‌دهد ولی امیدواریم که در آینده برای این پروژه‌ها اعتباراتی ویژه تخصیص داده شود تا مورد بهره‌برداری قرار گیرند.
فرماندار مریوان خاطرنشان کرد: بهره‌برداری از جاده جایگزین سد گاران یکی از مهم‌ترین دغدغه‌هایی است که همت مسئولان و ایجاد اعتباری ویژه به آن نیاز دارد.
رشیدی‌پور تصریح کرد: در مسیر سد گاران قرار بود که جاده جدید به طول شش کیلومتر به بهره‌برداری برسد و این در حالی است که تنها چهار کیلومتر از آن امروزه آماده بهره‌برداری است و قسمت‌های دیگر آن هنوز جای کار زیادی دارد.
وی عنوان داشت: بعد از افتتاح هر پروژه‌ای مردم انتظار دارند که از آن پروژه بهره‌برداری لازم صورت بگیرد و امروزه با بهره‌برداری از سد گاران، مردم انتظاراتی دارند که با همت و تدبیر مسئولان محقق خواهد شد.
فرماندار مریوان، عمده‌ترین مشکل مریوان بعد از کمبود اعتبارات را ساخت و سازهای غیرمجاز عنوان کرد و افزود: وجود بیش از هفت هزار ساختمان بدون پروانه کسب که به شیوه‌ای کاملاً غیرقانونی آن هم در حاشیه‌های شهر ساخته شده‌اند به معضل و مشکلی بسیار گسترده تبدیل شده است که برای ساماندهی آنان باید چاره‌ای اندیشید.
فرماندار مریوان، حفاظت از سرمایه ملی را امری برای همه مردم و مسئولین خواند و عنوان کرد: حراست و حفظ منابع ملی یک وظیفه شرعی و قانونی است و نباید گذاشت که افرادی سودجو از خلاءهای احتمالی موجود سوءاستفاده نمایند.
رشیدی‌پور یادآور شد: وجود طرح جامع شهری مریوان که چندین سال است از آن نام برده می‌شود امروزه به یک نیاز حیاتی برای این شهرستان تبدیل شده است که باید هرچه زودتر با تدبیر مدیران استان آماده شود.
وی در پایان متذکر شد: ساخت و سازهای غیرمجاز در دریاچه زریبار نیز به یک معضل تبدیل شده است که هر لحظه امکان دارد توسط فردی سودجو و منفعت‌طلب این کار صورت بگیرد و این امر ایجاد مدیریت واحد برای این دریاچه بسیار مهم و حیاتی را می‌طلبد.
معاون امور عمرانی استاندار کردستان نیز در این جلسه با اشاره به محل احداث شهر جدید چناره اظهار داشت: واگذاری اراضی به ادارات برای ساخت مکان لازم اداری به منظور رونق دادن به شهر جدید چناره باید هر چه زودتر انجام بگیرد.
امیر قادری عنوان کرد: جاده روستای تیژتیژ بیش از ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که باید مورد توجه بیشتری قرار گیرد تا به زودی افتتاح شود.
وی در پایان اذعان داشت: به منظور واگذاری اراضی که قرار است در اختیار مردم و ادارات شهر جدید چناره قرار بگیرد، اداره منابع طبیعی استان کردستان باید مقدمات لازم را در اسرع وقت انجام دهد و مراتب را به اطلاع مسئولان ذیربط برساند.
 

شناسه خبر : 9823

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به مشکلات یک هنر اقلیمی در گفت و گو با صابر محمودی، هنرمند نازک کار اهل سنندج؛ نازک کاری را به رسمیت بشناسید/حتی یک صندوق حمایتی نداریم

صابر محمودی از جمله هنرمندان اهل سنندج است که هنر نازک کاری نسل به نسل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × یک =