خانه / اجتماعی / اعتراض متقاضیان مسکن مهر در سنندج؛ خانه من بی سرپناه کجاست؟/ ۱۱۲۰واحد مسکن مهر سنندج هنوز به ثمر ننشسته است

اعتراض متقاضیان مسکن مهر در سنندج؛ خانه من بی سرپناه کجاست؟/ ۱۱۲۰واحد مسکن مهر سنندج هنوز به ثمر ننشسته است

متقاضیان پروژه یک هزار و ۱۲۰واحدی مسکن مهر فاز ۳بهاران شرکت فرا بتن در شهر سنندج نسبت به عدم تحویل واحدهای مسکونی معترض و با شعار «خانه من بی سرپناه کجاست؟» خواستار پیگیری مسئولان شدند.

به گزارش کردپرس؛ پروژه مسکن مهر یکی از طرح هایی بود که در دولت نهم در راستای کمک به قشر نیازمند و خانه کردن اقشار کم درآمد و بی بضاعت جامعه در کشور اجرا شد پروژه یی که بسیاری از اقشار ضعیف جامعه با مشارکت در این طرح، امید خانه دار شدن را در ذهن خود می پروراندند.
پروژه ای که هنوز به ثمر ننشست
پروژه مسکن مهر همزمان با سراسر کشور در استان کردستان شروع شد و متقاضیان مسکن مهر  با پرداخت سهم آورده در این طرح مشارکت کردند در چند سال گذشته تاکنون بسیاری از واحدهای مسکن مهر تحویل داده شده است اما قسمتی از این واحدها هنوز به بهره برداری نرسیده است.
در چند روز گذشته تعداد زیادی از متقاضیان مسکن مهر در مقابل اداره کل راه و شهرسازی تجمع اعتراضی انجام دادند و خواستار پیگیری مشکلات این قشر آسیب پذیر جامعه از سوی مسئولان ذی ربط شدند و خبرگزاری کردپرس در راستای رسالت رسانه ای خود اقدام به تهیه گزارشی نموده که در ادامه مشروح آن را می خوانید.
 
هنوز خانه ندارم
یکی از متقاضیان که خود را سرپرست خانوار و  خواهر شهید معرفی می کند و می گوید: من سرپرست خانوار هستم و به لیل مستاجر بودن در طرح مسکن مهر ثبت نام کردم که حداقل صاحب سرپناهی شوم
غرببی در ادامه توضیح می دهد: از سال ۸۹ثبت نام کرده امک و براساس فیش و سایر مستندات همه سهم آورده خود را پرداخت کرده ام و براساس قراردادی که نوشته شده می بایست در سال ۹۲ واحدهای مسکونی را تحویل ما بدهند اما حال که در سال ۹۶هستیم هیچ خبری از آن نیست.
وی همچنین اضافه می کند: ما برای حمایت از قشر مستضعف جامعه انقلاب کردیم و حضرت امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری تاکید ویژه ای بر حمایت از قشر مستضعف جامعه داشته اند اما امروز یک هزار و ۲۰۰نفر از شهروندان که بیشتر آنها از اقشار نیازمند جامعه هستند کسی جوابگوی مشکلات آنها نیست.
این متقاضی مسکن مهر در سنندج عنوان می کند: برای پیگیری عدم تحویل واحدهای مسکونی بارها به مسئولان و اداره کل مراجعه کردیم و متاسفانه هر بار با بهانه ای ما را دک می کنند یک روز می گویند مسئول مربوطه در اداره نیست و یا ما را تهدید به برخورد می کنند حالا من به عنوان یک متقاضی این انتظار را دارم که چرا مسکن ما را تحویل نمی دهند؟
غریبی اضافه می کند: ما انتظار زیادی از مسئولان نداریم و کاری هم به اختلاس و مشکلات مابین پیمانکار و راه و شهرسازی نداریم ما ملکی را خریداری کردیم و باید آن را به ما تحویل دهند.
وی تصریح می کند: ما قرارداد را با وام ۲۵میلیونی بستیم و اکنون این تسهیلات به ۴۰میلون تومان افزایش پیدا کرده است تنها کسی که در این میان متضرر شده مردم هستند چرا کسی پاسخگو نیست؟
پروژه نیمه تعطیل مسکن مهر
در ادامه یکی دیگر از متقاضیان مسکن مهر سنندج که خود را نماینده معرفی می کند می گوید: من به عنوان نماینده متقاضیان پروژه یک هزار و ۱۲۰واحدی مسکن مهر فاز ۳بهاران شرکت فرا بتن هستم این پروژه از سال ۸۹فعالیت خود را شروع کرده است و با وجود تغییر دو پیمانکار هنوز به بهره برداری نرسیده است.
«کاوه اکبری» می افزاید: پیمانکار اول بدون برگزاری مناقصه پروژه را تحویل گرفته بود و با وجود مشکلاتی که این شرکت ایجاد کرده بود خلعیت شد و پس از مدتی پروژه به جهاد نصر استان واگذار شده است اما اکنون به صورت پاره وقت فعالیت می کنند و هر از گاهی پروژه تعطیل می شود.
وی تصریح می کند: براساس وعده های رئیس جمهوری و مسئولان استانی این پروژه می بایست تا پایان سال کاری به بهره برداری برسد اما با این شرایط و وضع این  امر محقق نمی شود زیرا برای اتمام آن نیاز به ۵میلیارد تومان اعتبار نیاز است که ۶۰درصد رشد فیزیکی برسد و اگر این مهم محقق نشود وام ۳۰به ۴۰آزاد نخواهد شد.
 
تسهیل گری مسئولان برای پرداخت وام
نماینده متقاضیان پروژه یک هزار و ۱۲۰واحدی مسکن مهر فاز ۳بهاران شرکت فرا بتن در ادامه اضافه می کند: ما درخواستی که مسئولان در استان داریم که در پرداخت وان تسهیل گری شود زیرا پروژه به دلیل کمبود اعتبارات به حالت نیمه تعطیل در آمده است و این نیازمند همت جهادی مسئولان است.
اکبری با اشاره به پرداخت سهم آورده متقاضیان  می گوید: براساس قرار داد قبلی متقاضیان سهم آورده خود را پرداخت کرده اند که برای دو خوابه ها ۱۲میلیون ۵۰۰تومان، یک خوابه هم ۳میلیون تومان بوده است و در حال حاضر بر اساس قرار داد جهاد نصر این سهم برای دو خوابه ها به ۱۶میلیون و نیم و یک خوابه هم به ۵میلیون و ۲۰۰هزار تومان  افزایش داده شده است.
وی تصریح می کند: بر اساس قانون تا زمانی که واحدها به اتمام  نرسد وام ۳۰میلیون تومانی آزاد نمی شوند و متقاضیان بیشتر از اقشار کمیته امداد، معلولان تحت پوشش بهزیستی هستند.
سخن آخر
برای پیگیری بیشتر به سراغ مسئولان ذیربط رفتیم  اما بنا بر اعلام مسئول دفتر آنها در استان حضور نداشتند لذا متقاضیان پروژه یک هزار و ۱۲۰واحدی مسکن مهر فاز ۳بهاران شرکت فرا بتن خواستار توجه بیشتر و تسهیل گری مسئولان استانی برای پرداخت وام ۳۰میلیون تومانی شدند و که هر چه زودتر این پروژه به اتمام برسد.
 
کد خبرنگار: ۱۰۲۰۱

 
کد مطلب: ۱۳۳۴۹۹  |  تاريخ: ۱۳۹۶/۴/۲۶  |  ساعت: ۱۷ : ۳۴

شناسه خبر : 6155

این خبر رو هم ببینید

بازی عجیب فروشگاه های زنجیره ای با مردم/ / تخفیفات دروغین برای جذب مشتری

فروشگاه های زنجیره ای در بسیاری مواقع، تنها ظاهرسازی کرده و به تخفیف وانمود می …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − پنج =