خانه / اجتماعی / اعدام شيخ نمر در عربستان اتفاقي تكان دهنده بود

اعدام شيخ نمر در عربستان اتفاقي تكان دهنده بود

به گزارش خبرگزاری تقریب (تنا) مولوي عبدالحميد اسماعيل زهي درخطبه هاي نماز جمعه اين هفته مسجد مكي اهل سنت زاهدان اظهار داشت : شيخ نمر يكي از علماي شيعه بود كه مخصوصا پس از اينكه در عربستان به زندان افتاد طرفداران زيادي پيدا كرد

تاریخ انتشار : شنبه ۱۹ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۲۷
وي گفت : اعدام شيخ نمر نه تنها در جامعه شيعه تاثيراتي ايجاد و احساسات آنان را جريحه دارد كرد، بلكه مايه پريشاني و نگراني اهل سنت نيز شده زيرا كشتن عالم اعم از شيعه – سني و حتي مسيحي موجب جريحه دار شدن احساسات مردم مي شود.
 
امام جمعه مسجد مكي اهل سنت زاهدان به برخي واكنش ها به اعدام شيخ نمر اشاره كرد و افزود: اعدام شيخ نمر اعتراضات بخش بزرگي از جوامع را به دنبال داشت كه به شهادت آن معترض بودند و جامعه اهل سنت نيز اين عمل
را محكوم مي كند زيرا اگر فردي مشكلي دارد بايد راهي غير از كشتن كه ملايم تر و با حكمت نزديك است، اختيار شود.
 
مولوي اسماعيل زهي در ادامه به برخي اتفاقات داخل كشور در واكنش به اعدام شيخ نمر اشاره كرد و گفت: حمله به سفارتخانه و كنسولگري عربستان در تهران و مشهد شايسته شان ملت ايران نبود، زيرا از لحاظ شرع- عرف و قوانين بين المللي تمام سفارتخانه ها و ديپلماتها بايد در امنيت كامل قرار داشته باشند.
 
وي ادامه داد: البته هيچكدام از مسئولان به اين حادثه راضي نبودند و موجب نگراني آنان نيز شده كه جا دارد مسئولان در اينگونه مسائل برنامه ريزي كنند تا به نظام جمهوري اسلامي ظلمي صورت نگيرد و جلوي وارد كردن نقصان به ملت توسط افراد تندرو در داخل و خارج كشور گرفته شود.
 
امام جمعه مسجد مكي اهل سنت زاهدان در واكنش به قطع رابطه عربستان و ايران اظهارکرد: قطع رابطه عربستان و جمهوري اسلامي به نفع منطقه و مسلمانان نيست، بلكه براي جامعه اسلامي ضرر دارد.
 
مولوي اسماعيل زهي ادامه داد: اين دو كشور از موقعيت ويژه اي در منطقه برخورد هستند و از كشورهاي مهم جهان اسلام به شمار مي روند- مي توانند مشكلات و اختلافات منطقه را حل كنند- لذا نبايد تنش بين آنان تشديد شود.
 
  : ۱۳۹۴/۱۰/۱۸  |  ساعت: ۲۱ : ۵۹

شناسه خبر : 7093

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به مشکلات یک هنر اقلیمی در گفت و گو با صابر محمودی، هنرمند نازک کار اهل سنندج؛ نازک کاری را به رسمیت بشناسید/حتی یک صندوق حمایتی نداریم

صابر محمودی از جمله هنرمندان اهل سنندج است که هنر نازک کاری نسل به نسل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − 5 =