خانه / اجتماعی / افتتاح ۴۸ پروژه گازرسانی در استان کردستان در دهه فجر

افتتاح ۴۸ پروژه گازرسانی در استان کردستان در دهه فجر

 در دهه مبارک فجر امسال ۳۱ پروژه گازرسانی روستایی با ۲۳۰۰ خانوار به بهره‌برداری می‌رسد از این میزان ۳ روستای بانه، ۳ روستای دیواندره، ۳ روستای سروآباد ۱۴ روستای سقز و ۵ روستای سنندج و در شهرستان‌های کامیاران، مریوان و دهگلان هر کدام یک روستا، از نعمت گاز طبیعی برخوردار می شوند.

سنندج-مدیرعامل شرکت گاز استان کردستان گفت: در دهه فجر امسال ۴۸ پروژه گازرسانی با اعتباری بالغ بر ۱۳۰ میلیارد ریال در استان افتتاح و به بهره برداری می رسند.
 
محمد مهدی مهدوی با اعلام اینکه در دهه مبارک فجر امسال ۳۱ پروژه گازرسانی روستایی با ۲۳۰۰ خانوار به بهره‌برداری می‌رسد اظهار داشت: از این میزان ۳ روستای بانه، ۳ روستای دیواندره، ۳ روستای سروآباد ۱۴ روستای سقز و ۵ روستای سنندج و در شهرستان‌های کامیاران، مریوان و دهگلان هر کدام یک روستا، از نعمت گاز طبیعی برخوردار می شوند.
مهدوی گازرسانی به پروژه‌های مسکن مهر را از دیگر پروژه‌های افتتاحی در دهه فجر عنوان کرد و افزود: در دهه فجر  7 مورد پروژه مسکن مهرتامین گاز می‌شوند که از این تعداد ۲ پروژه در دهگلان، ۲ پروژه در بیجار و ۳ پروژه در بانه  را شامل می‌شود.
وی خاطر نشان کرد: ۱۰ واحد صنعتی نیز در سطح استان تامین گاز می‌شوند که از این میزان ۴ واحد در سنندج، ۲ واحد در بیجار و در شهرستان‌های کامیاران، دهگلان، مریوان و سروآباد هرکدام یک واحد گازدار می‌شوند.
مدیرعامل شرکت گاز استان کردستان این نوید را به مردم کردستان داد که در کوتاه‌ترین زمان ممکن آخرین شهر استان یعنی اورامان گازدار شود و اذعان داشت: در فاز اول از روستای دزلی به درکی به طول ۸ کیلومتر خط لوله تامین گاز اورامان انجام شده و با اجرای ۵/۸ کیلومتر دیگر در مسیری بسیار سخت و سنگلاخی و پرپیچ و خم و با شیب‌های بسیار زیاد، گاز به روستای کماله رسیده و ادامه کار به طول ۳ کیلومتر نیز پس از مساعدشدن تقریبی هوا به سرعت ادامه خواهد یافت.
وی با بیان اینکه کل تعهدات سال ۹۲ شرکت گاز استان در خصوص اشتراک پذیری ۲۰ مورد بوده اظهار داشت: امسال و تاکنون  30 هزار اشتراک پذیری  شهری و روستایی جدید با ۶۵۰ کیلومتر شبکه گذاری انجام شده که این میزان بدون افزایش و عدول از سقف بودجه مصوب عمرانی، با رشدی ۵۰ درصدی مازاد بر تعهدات انجام شده است.منبع: کرد پرس

شناسه خبر : 9651

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به مشکلات یک هنر اقلیمی در گفت و گو با صابر محمودی، هنرمند نازک کار اهل سنندج؛ نازک کاری را به رسمیت بشناسید/حتی یک صندوق حمایتی نداریم

صابر محمودی از جمله هنرمندان اهل سنندج است که هنر نازک کاری نسل به نسل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × چهار =