خانه / فرهنگی / افتخارات سینمای ایران در جشنواره‌های بین المللی مدیون حضور سینماگران کردستانی است

افتخارات سینمای ایران در جشنواره‌های بین المللی مدیون حضور سینماگران کردستانی است

همانگونه که عدم حضور موسیقیدان‌های کردستانی در سطح ملی سبب وارد شدن لطمه به موسیقی ایران می‌شود، سینمای ایران نیز بسیاری از افتخارات خود را در جشنواره‌های داخلی و بین‌المللی مدیون حضور سینماگران و فیلم‌سازان کردستانی است و سینمای کردستان دارای شاخص و صاحب مکتب است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ عبدالمحمد زاهدی پیش از ظهر پنج شنبه به مناسبت فرا رسیدن بیست و یکم شهریور روز ملی سینما، در دفتر کار خود میزبان سینماگران عضو انجمن سینمای جوانان ایران دفتر سنندج بود.
 
در این دیدار شماری از هنرمندان عرصه سینمای کردستان به تشریح دیدگاه‌ها و بیان مشکلات موجود در مسیر ارتقای این بخش فرهنگی در کردستان پرداختند.
 
عبدالمحمد زاهدی با اشاره به ظرفیت‌های بالای کردستان در عرصه موسیقی و تاتر، هنر سینما و فیلم‌سازی را نیز در کردستان چه از لحاظ فنی و چه از نظر نیروی انسانی خلاق و برجسته و توانمند برشمرد.
 
استاندار کردستان افزود: همانگونه که عدم حضور موسیقیدان‌های کردستانی در سطح ملی سبب وارد شدن لطمه به موسیقی ایران می‌شود، بسیاری از افتخارات کشور را نیز در جشنواره‌های داخلی و بین المللی مدیون حضور سینماگران و فیلمسازان کردستانی برشمرد و سینمای کردستان را دارای شاخص و صاحب مکتب خواند.
 
استاندار کردستان تصریح کرد: هنر سینما در بسیاری از حوزه‌های سیاسی و اجتماعی و فرهنگی دنیا تاثیرگذار است و باید تلاش کرد پیشرفت تکنولوژی و فضای مجازی در ایران و کردستان کمتر به هنر سینما آسیب وارد کند.
 
زاهدی با اشاره به محدود شدن تعداد سینماهای کشور گفت: حقیقتاً آن ارتباط عمومی و اجتماعی که سینما ایجاد می‌کند هیچگاه تلویزیون و اینترنت این توانایی را ندارند.
 
زاهدی استقبال از هنر سینما را در کردستان به نسبت دیگر مناطق کشور بی نظیر دانست و گفت: در استان کردستان فکرها و اندیشه‌های بزرگ وجود دارد و باید در راه اعتلای این توانایی‌ها تلاش کرد.
 
وی اظهار امیدواری کرد هر چه زودتر عملیات ساخت فرهنگسرای سنندج به پایان برسد و فضای در خور توجهی برای فعالیت‌های جامعه هنری کردستان آماده گردد.
 
استاندار کردستان تاکید کرد: در طول عمرم بخاطر انجام خدمات فرهنگی وجدانم آسوده بوده و تلاش خواهم کرد در کردستان نیز کارهای فرهنگی ماندگار انجام دهم.
 
وی همچنین به جامعه فرهنگی و هنری کردستان وعده داد با بازسازی اماکن تاریخی کردستان آنها را در جهت انجام فعالیت‌های هنری در اختیار هنرمندان قرار دهد.
 
عبدالمحمد زاهدی در همین جلسه به برخی از مشکلات سینماگران کردستان رسیدگی کرد. / الف
۲۱ شهريور ۹۳

شناسه خبر : 4765

این خبر رو هم ببینید

نخستین شهردار زن کردستان: اهل عقب‌نشینی نیستم

 سروه قادر خانزاده از معاونت شهرسازی و اداری – مالی شهرداری بانه با ۷ رأی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 4 =