خانه / دینی / افزایش روابط روحانیون کشورهای مختلف باعث همبستگی جهان اسلام می شود

افزایش روابط روحانیون کشورهای مختلف باعث همبستگی جهان اسلام می شود

سنندج- ایرنا- نماینده ولی فقیه کردستان گفت: بحث، مذاکره و افزایش روابط روحانیون اقلیم کردستان عراق و ایران سبب انسجام و وحدت مسلمانان و همبستگی جهان اسلام می شود.

به گزارش ایرنا حجت الاسلام سید محمد حسینی شاهرودی روز یکشنبه در دیدر علما و روحانیون اقلیم کردستان عراق، تفرقه و اختلاف میان جهان اسلام و به جان هم انداختن مسلمانان را از مقاصد شوم تکفیری ها دانست و گفت: فرقه وهابیت در عربستان و ایجاد حکومت لاییک ترکیه همگی ساخته انگلیسی ها است و در راستای تفرقه میان مسلمانان ایجاد شده اند.
وی نقش روحانیون و علما دین را در آگاه سازی مردم و خنثی کردن توطئه های دشمنان دین مهم ارزیابی کرد.
نماینده ولی فقیه در کردستان با اشاره به روابط تاریخی و فرهنگی کردستان ایران با اقلیم عراق گفت: کردستان یکی از مظاهر وحدت میان شیعه و سنی است که سال های متمادی با هم زندگی مسالمت آمیز داشته اند.
او با اشاره به اینکه کردها سنی و پیرو امام شافعی(رض) هستند گفت: ایران حامی و پشتیبان مذهب امام شافعی(رض) است.
نماینده ولی فقیه در کردستان با اشاره به برگزاری کنگره امام شافعی گفت: کنگره امام شافعی در راستای ایجاد وحدت میان مسلمانان، معرفی امام شافعی و مکتب وی برگزار می شود.
حجت الاسلام حسینی شاهرودی افزود: سایت شافعی نیوز نیز سال گذشته راه اندازی شد و در رجب سال آینده نیز همایش بین المللی امام شافعی در سنندج برگزار می شود.
وی با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی تحولات زیادی در ایران، جهان و در منطقه خاورمیانه بدنبال داشت افزود: اسراییل و امریکا بخوبی می دانند توان مقابله با ایران را ندارند و در صورت هر گونه حمله نظامی، ایران نیز واکنش نشان خواهد داد.
وی با اشاره به پیشرفت های ایران در عرصه های علمی، پزشکی، نظامی، فناوری و هسته ای گفت: ایران اسلامی از حیث پیشرفت علمی در میان کشورهای منطقه رتبه دوم و در سطح دنیا رتبه پانزدهم را دارد.
نماینده ولی فقیه در کردستان با اشاره به اهمیت دانش هسته ای در پیشرفت بخش های مختلف کشور گفت: بحث هسته ای مسئله مهمی است که آینده بشر وابسته به آن است.
او اظهار کرد: ایران اثبات کرده که دنبال سلاح هسته ای نیست بلکه با مقاصد صلح آمیز درصدد دستیابی به دانش هسته ای است.

شناسه خبر : 5571

این خبر رو هم ببینید

توسط معاونت آموزش و پژوهش دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت؛ ضوابط و مقررات پذیرش طلبه در مرکز تخصصی امام شافعی سنندج در سطح کارشناسی ارشد ویژه مهر ۹۸ منتشر شد

ضوابط و مقررات پذیرش طلبه در مرکز تخصصی امام شافعی سنندج ویژه مهر ۹۸ توسط …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 + پانزده =