خانه / اجتماعی / افزایش سرانه اشتغال پایدار در کردستان مستلزم حمایت از بخش تولید  

افزایش سرانه اشتغال پایدار در کردستان مستلزم حمایت از بخش تولید  

مدیرکل امور اقتصادی استانداری کردستان گفت: اشتغال پایدار در کردستان با تقویت بخش تولید محقق شده و افزایش سرانه اشتغال پایدار در کردستان مستلزم حمایت از بخش تولید است.
 

نیاز یعقوبی در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری استان کردستان با بیان این مطلب اظهار داشت: برای رسیدن به اهداف توسعه در استان و تقویت بخش اقتصادی باید توجه بیشتری به بحث تولید صورت گیرد زیرا هنگامی شاهد افزایش میزان اشتغال خواهیم بود که افراد جویای کار در مراکز تولیدی فعال و دارای توان تولیدی مناسب جذب شوند.
وی افزود: در این راستا تلاش برای رفع موانع و مشکلات فراروی بخش تولید و اعمال حمایت‌های موثر از واحدهای تولیدی می‌تواند روند توسعه اقتصادی و تولید را مهیا کند.
یعقوبی خاطرنشان کرد: توانمندسازی و آموزش نیروی کار و جذب سرمایه از فرایندهای مهم بخش تولید هستند و همه مسئولان و مدیران اجرایی استان باید با حرکت به سمت حمایت از تولید گامی‌های اساسی را برای ورود افراد جویای‌کار مولد، تحصیلکرده و دارای توانایی فنی بالا در عرصه تولید و اشتغال استان بوجود آورند.
مدیرکل امور اقتصادی و تولید استانداری کردستان ابراز داشت: توجه به سرمایه‌گذاری بخش خصوصی از اهمیت فراوانی برخوردار است و هرگاه سرمایه‌گذاری در این بخش مورد حمایت قرار گیرد نتایج مناسبی توسعه اقتصادی حاصل شد.
وی تصریح کرد: بانک‌های عامل در استان باید شرایط را برای تسهیل در پرداخت تسهیلات برای سرمایه‌گذاری در بخش تولید فراهم کرده و از بروکراسی زائد اداری در روند تشکیل پرونده برای دریافت تسهیلات خودداری کنند.
یعقوبی در پایان گفت: برای رسیدن به تحقق سهمیه اشتغال استان نیازمند همکاری همه جانبه مردم، بخش خصوصی و دستگاه‌های اجرایی استان هستیم.

شناسه خبر : 9967

این خبر رو هم ببینید

اراضی ملی؛ معضلی که دست از سر سقزی ها بر نمی دارد

اراضی ملی یا تداخل مالکیت اراضی داخل محدوده یا روستاهای شهرستان سقز، معضلی است که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − 6 =