خانه / اقتصادی / افزایش فرکانس پروازی به اروپا/ورود هواپیماهای اجاره‌ای

افزایش فرکانس پروازی به اروپا/ورود هواپیماهای اجاره‌ای

معاون هوانوردی سازمان هواپیمایی کشوری با بیان اینکه بهترین گزینه برای ایرلاین‌ها اجاره به شرط تملیک هواپیما است، گفت: فرکانس پروازی به کشورهای اروپایی افزایش یافته است.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد خداکرمی در نشستی خبری با اشاره به برگزاری اجلاس هوانوردی ۲۰۱۶ به اهمیت برگزاری این رویداد اشاره کرد و اظهار داشت: این اجلاس همزمان با دو رویداد مهم رفع تحریم ها و آزادسازی نرخ بلیت هواپیما برگزار می شود.
وی با بیان اینکه تا پیش از این شرکت‌ها به طور مستقیم امکان ارتباط با مراکز اصلی خرید و تعمیر هواپیما را نداشتند، افزود: این اجلاس چشم‌انداز وسیعی را پیش روی شرکت‌های ایرانی می‌گذارد و می تواند میانگین سنی ناوگان ما را کاهش دهد.
معاون هوانوردی سازمان هواپیمایی کشوری با بیان اینکه اگر آزادسازی نرخ بلیت نبود انگیزه ورود هواپیما برای شرکت های هواپیمایی به وجود نمی آمد، اظهار کرد: در حال حاضر نرخ های متنوعی را در بلیت هواپیما شاهد هستیم که هر شرکتی برای هر پرواز در ایام سال قیمت متفاوتی را تعیین کرده است.
خداکرمی یکی از موارد مهم برای کشور را حضور سرمایه گذاران خارجی عنوان کرد و افزود: شرکت فرودگاه ها به عنوان یکی از نقش‌آفرینان اصلی صنعت هوانوردی در این اجلاس فعال است و نیاز به سرمایه گذاری دارد.
وی با بیان اینکه ظرفیت اسمی فرودگاه امام هم تکمیل شده و ما نیاز به ساخت ترمینال دوم، ترمینال زیارتی، باند دوم و سایر امکانات و زیرساخت‌ها را داریم، توضیح داد: امسال نسبت به سال گذشته با ۱۰ درصد رشد در پروازهای بین‌المللی روبرو بودیم و پیش‌بینی می شود که این روند حفظ شود.
معاون هوانوردی سازمان هواپیمایی کشوری اجاره به شرط تملیک را بهترین گزینه برای ایرلاین ها دانست و ادامه داد: به دلیل پیش‌بینی افزایش پروازهای بین‌المللی، از ۱۴ تا ۱۵ ماه قبل سازمان هواپیمایی اقدام به به‌روز کردن یادداشت ها و توافقنامه های دوطرفه با کشورهای دیگر کرد.
خداکرمی به افزایش فرکانس های پروازی بین کشورهای اروپایی به خصوص پرتغال، آلمان، اتریش، ایتالیا و فرانسه اشاره کرد و افزود: با برخی کشورها مانند بلژیک، لوکزامبورگ، یونان و حتی کشورهای ژاپن و چین هم مذاکراتی را برای افزایش پروازها داریم.
وی با بیان اینکه افزایش ظرفیت ها باعث می شود که شرکت های داخلی هم از این بازار بهره ببرند، گفت: شرکت ها با جذب ناوگان بیشتر قادر خواهند بود از این فرصت استفاده کنند.
معاون هوانوردی سازمان هواپیمایی کشوری افزود: درباره ناوبری هوایی با توجه به وسعت کشور، ایمنی و امنیت مورد استقبال قرار گرفتیم که منجر به افزایش تعداد پروازهای عبوری شده است و پایدار بودن این شرایط مستلزم سرمایه‌گذاری‌هایی است که شرکت فرودگاه ها با تامین‌کنندگان تجهیزات ناوربری خواهد داشت.
خداکرمی با اشاره به حضور دو بانک خارجی در اجلاس هوانوردی ۲۰۱۶ گفت: یک بانک خصوصی داخلی هم در این اجلاس حضور دارد.

شناسهٔ خبر: ۳۰۳۱۲۶۳ – شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۴ – ۱۲:۱۰لینک گروه تلگرام پایگاه خبرگزاری کردنور

شناسه خبر : 1241

این خبر رو هم ببینید

استاندار آذربایجان‌غربی: تعدد دستگاه‌های تصمیم گیر در مرزها مانعی برای توسعه است

استاندار آذربایجان‌غربی با تاکید بر ضرورت توسعه پایانه‌های مرزی و مدیرت واحد در مرزهای استان، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 − چهار =